A természettudományos tantárgyakat, így a biológiát, a földrajzot, a kémiát és a fizikát is új teremben tanulhatják majd a kanizsais diákok, ill. 12 szombathelyi általános iskola tanulói is. Eszközbeszerzésre, fejlesztésre és a modern igényeknek megfelelő labor kialakítására nyert a gimnázium uniós támogatást.
Módos Tibor - igazgató, Kanizsai Dorottya Gimnázium
“Egy lényeges eleme van, hogy ez a fejlesztés lehúzódik az általános iskolák számára is, ami azt jelenti, hogy az alapozás, a természettudományos alapozás már megkezdődhet magas szinten az általános iskolák közreműködésével. Ez nekünk nagyon fontos, hiszen nyilvánvaló, hogy lehet és lesz is folytatása középiskolában ennek.”
Az Öveges Program pályázatába a Klebelsberg Intézményfenntartó Központ utólag kapcsolódott be, de a sajtótájékoztatón kemelték, hogy hatékonyan dolgoztak együtt az önkormányzattal és az oktatási intézménnyel is. A beruházás lehetővé teszi, hogy korán elkezdődhessen a munkaerőpiaci igényekhez igazodó képzés az iskolákban.
Marton Zsolt - alpolgármester
“Ha már felsőfokú műszaki képzésről beszélünk Szombathelyen, ami a foglalkoztatók igényeinek, alapvetően mérnök-képzésnek felelnek meg, igenis, hogy már fiatalabb korban, tehát a középiskolában is ki kell alakítani azokat a természettudományi központokat, amelyekből majd később ezek a hallgatók, akik el tudnak helyezkedni ezeknél a cégeknél, a képzettséget megszerezzék.”
Várhatóan októberben adják át az új labort, ahol négy szakmai munkatárs dolgozik majd. A természettudományos központban minden eddiginél látványosabb módon mutatják be a kísérleteket, de digitális tananyagfejlesztést is terveznek.