A gyöngyösfalui drótkötélpályát készülnek végigjárni ezek a tizedikes szombathelyi középiskolások.
“ahol narancssárga jelzést láttok, oda mindig karabinert kell akasztani”
Ez önmagában is nagy kaland, de ők nem egy átlagos csapatépítő programon vesznek részt, (04.45-) vendéget is hívtak. VakVagány nem először jár itt.
Horváth Nikolett
“Ez egy izgalmas terep, érdekes, látják azt, hogy hogy kell segíteni abban, hogy hova lépjek, mit csináljak, hova nyúljak. Tehát látják, hogy hogy kell segíteni. Meg hát ami izgalmas, hogy hoztak szemkötőt, és aki igazán bevállalós, az kipróbálhatja azt szintén nem látva ezt a dolgot.”
Az egészségügyi és szociális pályára készülő fiatalok az Adj egy ötöst! elnevezésű országos pályázat keretében szervezték meg az érzékenyítő programot, amivel mindenki jól jár.
Meiszner Anna
“Három dolog miatt vagyunk itt. Az egyik az, hogy a valóságban is lássunk fogyatékkal élő embert, a másik pedig az, hogy megtanuljuk, hogy hogyan segíthetünk neki. És ami talán a legfontosabb, hogy egy közös élménnyel gazdagodjunk.”
Niki speciális kiképzést kapott, jól vette az akadályokat. Ide most vakvezető kutyája nélkül érkezett, csak önmagára és a többiekre volt utalva.
A legtöbben a bennük lévő jószándék ellenére is tanácstalanok, ha vak emberrel találkoznak. Ezt segít levetkőzni ez a megmozdulás.
Mihalics Hajnal - osztályfőnök
“Az a célja, hogy valamilyen projektet vigyenek végbe olyan emberek, akiknek nincs saját élményük ezzel kapcsolatosan, hogy milyen fogyatékkal élőkkel élni. És az a célja, hogy megtanuljunk hasznosak lenni, ha szükség van ránk valamilyen helyzetben.”
A pálya kisebb-nagyobb kihívás elé állította a fiatalokat, de végül nemcsak a vendég, hanem minden középiskolás teljesítette.
Hírek
Látássérültként a kötélpályán
Egy ép embernek sem könnyű terep egy erdei drótkötélpálya, hát még egy látássérültnek! De - ahogy az egy középiskolás projektnapon kiderült - semmi sem lehetetlen. A Szombathely melletti Gyöngyösfaluban tettek próbát meghívott vendégükkel a tizedikes egészségügyisek.