Tavaly 306 jegyespár fogadott egymásnak örök hűséget, 70-nel kevesebb, mint az azt megelőző évben. A házasulási kedv tehát városunkban is egyértelműen csökken. Idén eddig mintegy 160-an jelentkeztek be az anyakönyvvezetőknél, de vannak olyanok is, akik eddig csak az internetes esküvői naptárban foglaltak időpontot.
Dr. Bognár Judit irodavezető, Okmányiroda
"Mint ahogy az már évek óta látszik a nyári hónapok a frekventált hónapok, egész június, július, augusztus-ban nagyon sok hétvége már betelt. A kora délutáni órákban, illetve az esti órákban 7 óra fél nyolc körül vannak még időpontok."
Vannak olyan napok is, amikor 10 esküvői előjegyzés van a naptárban. Egyre népszerűbb a külső helyszínen tartott ünnepség. A többség még mindig igényli az egyházi szertartást is. Az evangélikus templomban évente 10-15 esküvőt tartanak, ez a szám úgy tűnik nem csökken.
Gregersen-Labossa György evangélikus lelkész
"Azt gondolom, a házasság mint éték nincs válságban, az emberek azok válságban vannak, meg ez a kor ahol élünk általában nem kedvez az értékeknek. Ez nemcsak a házasságra igaz, igaz a művészetre, a szépre, a jóra, az erkölcsre. Egyszerűen egy olyan közegben élünk, az emberiség olyan időszakában ahol ezek megkérdőjeleződnek."
A lelkész szerint a házasságkötés időszaka ugyanúgy kitolódik, mint a gyerekvállalásé. A párok több évig élnek élettársi kapcsolatban, és tovább tart megteremteni az egzisztenciájukat. Ma, Valentin napján is tartottak esküvőt a Városházán.