Szombathely gazdasági fejlődésének további segítése a most induló foglalkoztatási program célja - kezdte a sajtótájékoztatót Puskás Tivadar polgármester. Csütörtökön írták alá a támogatási szerződést, amely egymilliárd 213 millió forintot biztosít a 2020-ig tartó program lebonyolítására. Összesen 830 főt terveznek bevonni a munkaerőpiaci programokba, akik közül csaknem 400-an álláshoz is juthatnak.
Harangozó Bertalan - kormánymegbízott
"Megpróbáljunk olyan potenciális munkavállalókat találni, akik ma még kívül vannak a munkaerőpiac statisztikai és regisztrációs körén, bővítsük az aktivitást, ami azt jelenti, hogy a gazdaságilag aktív népesség arányát kellene bővíteni."
Elsősorban a hátrányos helyzetű csoportok: az alacsony iskolai végzettségűek, a 25 év alatti fiatalok, a pályakezdők, az 50 év felettiek, a GYES-ről visszatérő kismamák, a tartós munkanélküliek, a megváltozott munkaképességűek és a romák körében térképezik fel, ki az, aki dolgozni tud és akar. Végzettésük és kopetenciáik felmérését követően a gazdaság igényeinek megfelelő képzésben részesítik, és felkészítik őket a munkaerőpiacra való visszatérésre.
Bálint András - ügyvezető, Szombathelyi Képző Központ Kft.
"Mi megnézzük, hogy mire van szüksége. Kell-e segíteni önéletrajzot írni, hogyan kell megjelennie egy állásinterjún, esetleg tréningre van szüksége, ahol mi felkészítjük, hogyan válhat munkavállalóvá, és ha még ez sem elég, képzést kell számára biztosítani."
A gazdasági növekedés munkerőt kíván. Ma már nem a munkanélküliség jelent problémát, hanem a munkaerőhiány - különösen itt Vas megyében. A hagyományos állásbörzék és toborzónapok már nem elegendőek, új technikákat kell bevetni a tartalékok feltérképezésére - ezt is szolgálja a program, amely a nagyvállalatokon túl a kis- és középvállalkozások számára is munkaerőt, továbbá bértámogatást biztosít.