“Hát akkor nem pénz kell, és készen állok az alkura, mit szólsz hozzá!?”
Az ördöggel kötött alku áll az ír népmesének középpontjában. A történet a pénzről szól - szem előtt tartva, hogy az fontos dolog, csak jól kell bánni vele.
Veres András - rendező, dramaturg
“Hogy hogyan lehetne gyerkeknek úgy, hogy nem patetikus, de nem is hazug, a pénz hajhászásáról, a kapzsiságról csinálni egy előadást, és nem a pénzről, hanem a pénz rosszul kezeléséről, mert azt egyfajta képmutatásnak érezném, ha ez nem lenne.”
A Mesebolt Bábszínház nem először mutatja meg a közönségnek más népek legenda- és mondavilágát - ebben az évadban is több nemzetiség meséje kapott helyet a színpadon.
Kovács Géza - igazgató, Mesebolt Bábszínház
“Volt már cigány népköltészet, cigány népmesét, cigány holokausztot is dolgoztunk fel. Én azt gondolom, hogy ahhoz, hogy saját értékeinkkel tisztában legyünk, helyére kerüljenek, tudjuk a saját értékeinket és meséink, történeteink értékét, ahhoz ki kell tekinteni a világba.”
A Három kívánság című produkció elsősorban a középiskolásoknak szól, míg a másik előadás a kisebbeket szólítja meg - ezt Hanga Réka egyedi tervezésű bábfigurái is jelzik. A földimalac, aki semmiben sem volt biztos - a kíváncsiság előnyeiről és veszélyeiről mesél az óvodásoknak.
Bartal-Kiss Rita - rendező
“Az éntudat kialakulásáról szól, hogy ha pszichologizálni akarunk. Mindezt nagyon mesei, játékos, metaforikus formában. Nagyon szeretjük, nagyon humoros, azt hiszem, hogy a gyerekek is fogják szeretni.”
Mindkét előadás premierje április 23-án, vasárnap lesz a Mesebolt Bábszínházban.