1686-ban állítottak először keresztet Jézus halálának és feltámadásának emlékére, amit 1726-ban ledöntött egy vihar. Végül a hívek összefogásával hetvenezer téglából épülhetett meg a hegy tetejére a kőszegi Kálvária-templom.
Egyházi dalok éneklésével indultak a keresztútra, nagyböjti lelkigyakorlatuk helyszínére a Szombathelyi Egyházmegyei Karitász dolgozói és gondozottjai.
"Nagyon nagy szeretettel köszöntök mindenkit, aki eljött erre a keresztútra."
Székely János megyéspüspök vezetésével és előimádkozásával járták végig a stációkat az érdeklődők, ugyanis helyiek, sőt a város alpolgármestere is csatlakozott a menethez. A Szombathelyi Egyházmegye minden évben megszervezi ezt az utat.
Horváth József – lelkész, Szombathelyi Egyházmegyei Karitász
Minden évben, csak mindig máshová. Olyan helyeket keresünk, ahol nagyon szép kinti keresztút van. Tehát nem a templomon belül, hanem valahol a templom közelében. Több ilyen helyen jártunk már, itt hosszabb ideig megyünk a szabadban. Mindenkinek van ideje elmélkedni, elmélyülni, végiggondolni azokat a témákat, amik elhangzanak, és közben egymással beszélgetünk.
Kuti Melinda egy éve dolgozik a Szombathelyi Egyházmegyei Karitásznál. A keresztút-járásra felolvasással is készült.
Kuti Melinda
Én most kezdtem egy éve a Karitászban, és nagyon jól érzem magam, úgyhogy én most vagyok itt először.
A nagyböjti időszak, ezen belül a keresztút lehetőséget ad az ember számára többek között a belső energiák felszabadítására, a családi, baráti, munkatársi, végül pedig Istennel ápolt kapcsolat elmélyítésére. Ezért szervezte meg már hagyományosan a programot a Szombathelyi Egyházmegyei Karitász.
Hírek
Keresztút
A húsvét előtti nagyböjt az elmélyülésre, a kapcsolatok átgondolására is alkalmas időszak. A Szombathelyi Egyházmegyei Karitász dolgozói és gondozottjai már hagyományosan felkeresnek és végigjárnak ilyenkor egy templomon kívüli keresztutat. Ezúttal a kőszegi Kálváriára vezető út menti stációkat járták végig.