A kiállítás megnyitóján Németh Norbert egyetemi lekész örömét fejezte ki, hogy a tárlat révén valósággal életre keltek a Hittudományi Főiskola fehér, sivár falai. Mint mondta: az alkotásokból életsorsok tükröződnek, amelyek sok esetben fájdalmakat, szenvedésket hordoznak.
Németh Norbert - egyetemi lelkész
"Ezek az alkotások üzennek nekünk, akik itt a Hittudományi Főiskolán oktatunk vagy éppen a ránk bízott tanítványok számára is, akik itt ma képződnek a hitoktatás feladatára vállalkoznak, hiszen ezek az alkotások hitet ébresztenek vagy éppen növelik az emberben."
A szombathelyi Hittudományi Főiskola jelenleg több mint 100 alkotásnak ad helyet. A műveket azok a szenvedély- és mentális betegségekkel küzdő emberek készítették, akik a RÉV és a Szikla művészetterápiás foglalkozásain vesznek részt.
Tuczainé Régvári Marietta - igazgató, Szombathelyi Egyházmegyei Karitász
"Az alkotások azért nagyon jók, mert ők az összes feszültséget, az összes olyan problémát, amiről esetleg nem beszélnek vagy nem tudnak beszélni, ezeket kialkotják magukból - csúnyán mondva - és az a nagy ajándék számukra, amikor ezeket az alkotásokat mi elvisszük valahova és megmutatjuk."
Az alkotók a kézműves terápiák során lelkiekben is gyarapodtak. Műveiken számos vallási szimbólum felfedezhető.
Németh Katalin
"Én is, mint itt legtöbben, pszichés betegek voltak és nekünk erre nagyon nagy szükség volt, hogy azt csinálhassuk, amit szeretünk, mert akkor így sokkal könnyebb volt. És hogy a többeik is olyanok voltak, nem volt különbség közöttünk, úgyhogy nekünk nagyon jó volt."
A kiállítás január végéig látható.