A hátam mögött van az első magnólia gyűjtemény, amely a Jeli arborétumban több mint 300 példányból álló 67 különböző fajtát tartalmaz.
Ezt a magnólialigetet tavaly ősszel hozta létre a Szombathelyi Erdészeti Zrt. a Jeli Arborétum tájövezeteinek határán, egy eddig kihasználatlan területen. A növények között számos újonnan nemesített fajta is megtalálható. A kilátó környékét is új attrakcióval bővítették. A második világháborús harckocsi árokból kialakított feljárót japán csüngő cseresznyékkel szegélyezték.
Ruborits Tamás közjóléti műszaki vezető, Szombathelyi Erdészeti Zrt.
A Jeli Arborétumban májusban több mint 40.000 embert látunk vendégül. De az lenne a cél, hogy a szezonunkat elnyújtsuk, ennek az lenne az első lépése ez a mögöttem látható japán cseresznye és a magnólia gyűjtemény április közepén a legszebb.
A Jeli napi ünnepségen a Földművelésügyi Minisztérium államtitkára elmondta, az arborétum a rododendronokkal az állandóságot, a fejlesztéseknek köszönhetően pedig a változatosságot is képviseli.
V. Németh Zsolt államtitkár, FM
Nagyon sok összetevője, értéke van egy erdőnek. Az utóbbi években ezek a jóléti funkciók előtérbe kerültek. Ez látható itt a kerten belül lévő fejlesztéseknél is.
A több mint 100 hektáros kert fontos turisztikai célpontja a szombathelyieknek, de az ország minden pontjáról, sőt egyre többen külföldről is érkeznek.
Hajós Istvánné
Ilyenkor, mikor virágzanak a növények, akkor gyönyörű. Mi alföldön lakunk, sík területen, ahol ilyesmit nem lehet látni, és a szép látvány kedvéért évente el szoktunk jönni ide.
Az ünnepségen az erdészet vezérigazgatója a társaság jövőbeni közjóléti fejlesztéseiről is beszámolt. A Jeli Arborétumban nemrég készült el a vízesés, hamarosan pedig egy lombkorona tanösvény is gyarapítja a kert látnivalóit.