Az egyik kisteherautóra ma reggel szerelték fel a téligumikat. A jármű egy távközlési cég flottájához tartozik. A sofőr azt mondja, a vállalatnak 30 gépkocsija van, a napokban mindegyiken elvégzik az átalakítást.
Boros Tibor
"Mikor megjönnek a hidegek, a tél, a hó, az autónak szerintem mindenképpen jobb, ha stabil keréken tud közlekedni, ezért ilyenkor mindig lecseréljük a gumikat."
A szakemberek szerint egyre többen látják be, nem érdemes a kopott nyári gumik miatt bekövetkezett baleset miatt akár százezreket kockáztatni. A szakember azt mondja, még egy közepes minőségű téli gumi is jobb, mint egy jó állapotú nyári. A felszerelést azonban célszerű profi műhelyekben elvégeztetni, ahol a gumi ideális keménységére is fel tudják hívni az autósok figyelmét.Nem érdemes használt vagy gyenge gumit venni. A minőségi termékek viszont drágák, ezért sokan próbálnak takarékoskodni. Megoldás lehet a négyévszakos gumi is.
Vass Zoltán - vezető, Vass Gumiszervíz
"Annak javaslom, aki keveset közlekedik, városban járkál, kevés az éves futásteljesítmény, mondjuk 10 ezer km alatt, és nem száguldozik az országúton. Városi használat mellett ez egy jó választás, nem kell cserélgetni, szerelgetni."
A rendőrség szóvivője azt mondja, nem vezetnek kimutatást arról, hány baleset történik az utakon a téli gumik hiánya miatt. A futófelületeket télen viszont szigorúan ellenőrzik. Ausztriában idén is kötelező a téli gumik használata november elsejétől télies útviszonyok esetén.
Dr. Kazmar Enikő - szóvivő, Vas Megyei Rendőr-főkapitányság
"Havas utak esetén kötelező. Amennyiben az autósok nem tartják be ezt a szabályozást, pénzbüntetésre számíthatnak."
A meteorológusok szerint egyre hűvösebb napokra számíthatunk, így el lehet kezdeni az autókon a téli átállást. Érdemes sietni, mert a gumicserét a legtöbb műhelyben csak előzetes bejelentkezés után végzik el.