Kezd valóban jégcsarnokra hasonlítani a létesítmény - a 30x60 méteres pályán elkészült a hűtőbeton-burkolat, összesen 24 km hosszú fagyasztócsövet fektettek le. Körülötte felállították a palánkrendszert, most építik a korlátokat, két hét múlva pedig a lelátót telepítik, ismertette a sajtóbejáráson Németh Gábor, a SZOVA Zrt.vezérigzagatója.
"Ha fölnéztek a mennyezetre, a csarnok világítása is elkészült."
"Hátul látjátok, van már eredményjelzőnk is."
A csarnok lelke és egyben legköltségesebb eleme a gépészeti rendszer, ennek kiépítése folyamatban van. Az egészet elektronikusan vezérlik majd.
Zelevics Ferenc - elnök, Szombathelyi Pingvinek Jégkorong Klub
"Ennek a csarnoknak nagyon érdekes működési elve van, hűtjük, de attól még a jég párolog, és hogy ne legyen Omega-koncertes érzése senkinek, a levegőt szárítani kell, ehhez egy komoly légtechnika fog tartozni."
40 millió forint értékben beszereztek egy vadonatúj, elektromos üzemű rolbát, ezzel tartják majd rendben a jég felületét. Szükség volt rá, a régi gép ugyanis már majdnem 35 éves.
"7 sportöltöző és egy közönségöltöző, tehát összesen nyolc."
Lesz közösségi- és fogadótér, büfé, edzőterem, edzői és klubhelyiségek, itt egyelőre glettelés, festés folyik, burkolási munkák vannak hátra, ezt követően helyükre kerülnek az egyedileg gyártott bútorok. A tervek szerint novemberben kezdődhet a próbaüzem, ami nagyjából egy hónapig tart, és talán karácsonykor átadhatják a jégcsarnokot.
"Mi arra készülünk, ha lehet, minél előbb a megnyitókor egy rangos eseménnyel, akár egy nívós mérkőzéssel tudjuk a helyieket becsalogatni."
A létesítmény alapkövét 2017 decemberében tették le, akkor úgy tervezték, két év alatt elkészül. 2,2 milliárd forinttal kalkuláltak, TAO-forrásból. Időközben a kedvezőtlen forint-euró árfolyam és az egyre emelkedő építőanyagárak miatt megtorpant az építkezés, szükség volt a TAO-keret feltöltésére, ami az önkormányzat és helyi vállalkozások összefogásával sikerült is 380 millió forint értékben.
A Jégcsarnok 150 km-es körzetben párját ritkítja. Az év 11 hónapjában nyitva lesz, nagyjából 450-480 főt képes befogadni álló- és ülőhelyeken, de a lelátórendszer később tovább bővíthető. Elsősorban a jégkorong fellegvára lesz, de otthonra lelnek majd a gyors- és műkorcsolyázók, curlingesek is.
Hírek
Ha minden a tervek szerint alakul, karácsonyi ajándékként megkaphatja a város a fedett jégcsarnokot
Az építkezés három és fél éve tart, most már látják az alagút végét, ez alkalomból sajtóbejárást szerveztek. Kiépült a palánkrendszer, a világítástechnika, még folynak a gépészeti munkák és az utolsó simításokat végzik a kiszolgáló-helyiségeken.