Igazi feminista volt Greisinger Ottóné Kerecsényi Ilona. Az első szombathelyi nő, aki nem születése vagy házassága révén lett elismert. Róla szól a Híres Szombathelyi Nők sorozat hetedik kötete. Ezentúl emléktábla is őrzi a nevét.
Takátsné Tenki Mária - elnök, jogi és társadalmi kapcsolatok bizottsága
„Nagyon örülök, hogy minden kötetnél szinte tudtunk emléktáblát is avatni a kötetben szereplő hölgyekről. Az óvodát most újjíttatta fel az önkormányzat, így egy nagyon szép épületben tudjuk ezt üdvözölni.”
A helyszínválasztás sem véletlen, hiszen a Mesevár Óvoda épületét Kerecsényi Ilona családja építtette, ő maga is itt élt 1921-től. A reálgimnázium tanára, később igazgatóhelyettese volt. Kivette a részét a nőmozgalmakból és a nők oktatásáért is sokat tett.
Lieb Roland – okleveles építész, szobrászművész
„Volt is egy egyletük, aminek a jelképe a nőiesség szimbóluma, a tulipán volt. Én mindjárt meg is ragadtam ezt a dolgot. Ennek a tulipánnak, a jelképnek a történetére lett felfűzve ez az emléktábla.”
Az emléktábla elkészítését a Szombathelyi Szépítő Egyesület kezdeményezte, nem véletlenül.
Erdélyi Ilona – elnök, Szombathelyi Szépítő Egyesület
„A Szépítő Egyesület tagja volt, nagyon aktív virágosítási, parkosítási munkákban is részt vett. Egyébként egy olyan életpályát lehet megismerni, ha valaki elolassa a könyvet, amelyik egy nagyon aktív, nagyon sokrétű munkát végző asszonyról szól.”
Az óvodások műsorral üdvözölték az avatási ünnepség résztvevőit, majd részletek hangzottak el a könyvből.