"Ezek a CNC technológiák a mai kor színvonalát képviselik. Mindkét gép mostani beszerzés."
Ilyen modern eszközök szolgálják a következő tanévtől a gépészmérnök hallgatók gyakorlati képzését. Az új labort a kormány támogatásával, mintegy másfél milliárd forintból alakították ki.
Ezzel az abráziós vízvágó berendezéssel például a hallgatók megtanulhatják, miként lehet méretre vágni a különféle anyagokból készült elemeket.
Németh István - mb. rektorhelyettes, NymE-SEK
"Az itt beszerzett eszközök a legmodernebb technológiákat fedik le. Egy környezetátalakítás is megvalósult, nem csak egy eszközbeszerzés. Olyan modern környezetben, ami a 21. századi mérnökképzést alapozza meg."
Az első gépészmérnöki évfolyamra háromszoros volt a túljelentkezés. 80 hallgató tanulhat duális formában: képzési idejük egy részét az egyetemen, másik felét a 11 nagyipari vállalatnál töltik, amelyek az egyetem partneréül szegődtek.
Palkovics László - oktatási államtitár, EMMI
"Itt egy tanítóképző főiskola bázisán hoztunk létre egy idegen képzést, bár a matematika, fizika jelen voltak. Az, hogy három évvel az ötlet felmerülése után már a második évfolyamot iskolázzuk be, és úgy tűnik, az érdeklődés töretlen, az mindenképpen sikertörténet."
A képzés révén enyhülhet az autóipari cégeknél tapasztalható mérnökhiány a régióban. Az egyetemi központ célja, hogy a jövőben további mérnöki szakokkal bővítse műszaki képzési kínálatát.