Idén módosult a duális képzésre jelentkező gépészmérnök hallgató-jelöltek kiválasztása. Míg a tavalyi évben a február 15-i jelentkezési határidőig le kellett zárni a duális meghallhatásokat, idén egészen augusztus végéig lehetősége van az egyetemnek és a cégek képciselőinek, hogy kiválasszák azokat a hallgatókat, akikkel duális szerződést szeretnének kötni.
Horváth Béla - szakfelelős, Savaria Egyetemi Központ
"Tavaly egylépcsős folyamat volt a vállalatok kiválogatása, most ezt többlépcsőssé tesszük attól függően, hogy a jelentkezések hogy érkeznek erre a területre.Jelenleg mintegy 70 középiskolás jelezte azt, hogy duális hallgató akar lenni, őket a mai napon meghallgatják a cégek, illetve az egyetem képviselői, és ennek alapján döntenek arról, hogy kik azok, akiket duális hallgatóként akarnak majd foglalkoztatni."
A képzés elindításában közreműködő hat meghatározó nagyfoglalkoztató tavalyhoz hasonlóan 50 hallgatónak nyújt lehetőséget a duális képzésre, de az idei évre a partnervállalatok száma 11-re bővült, így a hallgatók alkalmasságától függően várhatóan 60-65 duális hallgató kezdheti meg tanulmányait szeptemberben.
Nyul Gábor - műszaki szakképzési vezető, EPCOS
"Alapvetően akiket eddig ma meghallgattunk, úgy gondolom, hogy szépen felkészültek, összeszedettek, a kérdésekre amiket felteszünk nekik szépen tudnak válaszolni."
A cégek képviselői a tanulmányi eredményen kívül a felvételizők szakmai előéletére és motivációjára is kíváncsiak.
Nyári Henrik
"Már kiskorom óta gépészmérnök szerettem volna lenni és mindig is érdekeltek a műszaki dolgok, az autók a motorok és nagyon megörültem neki amikor hallottam hogy indul ez a duális gépészképzés."
A kiválasztott hallgatók ösztöndíjat kapnak, de az is fontos, hogy helyben tanulhatnak. A 7 féléves gépészmérnökképzés 2015. szeptemberében indult, az első évfolyam duális hallgatói már megkezdték a gyakorlatukat a választott cégnél.