"Megázik a kalapom, hol maradt a kulacsom?"
Óvodások, 1-2. és 3-4. osztályosok nevezését várták a versenyre. Összesen 34-en jelentkeztek - legtöbben, 16-an az óvodás korcsoportban indultak. A gyerekeknek egy Gazdag Erzsi-művet és egy szabadon választott verset vagy mesét kellett előadniuk.
Balogh Józsefné - zsűritag
"Nagyon erős volt az idei színvonal mind a gyerekek kiállásában, bátorságában, a versválasztásban, nagyon jól megállták a helyüket."
"Tücsök jöjjön zenésznek, zene kell a násznépnek!"
A verseny szervezői évről évre Gazdag Erzsi szombathelyi költőnő emléke előtt tisztelegnek. Másik céljuk az irodalom megszerettetése, manapság ugyanis kevés alkalom adódik, ahol a gyerekek költészettel foglalkozhatnak, és ezen a téren megmérethetik magukat.
Tóthné Gősi Enikő - szervező
"Szeretnénk, ha minél több gyerekhez eljutnának a versek, a magyar nyelv, a versmondás szeretete minél több gyereket megérintsen."
A legkisebbek között a Brenner-óvodás Szummer Dorka nyert, az 1-2. osztályosok kategóriájában Pichler Bertalan, a Bolyai-iskola tanulója lett a legjobb, míg a 3-4. osztályos korcsoportban megosztott első díjat kapott a gothárdos Németh Nándor és Kovács Anna a Reményik-iskolából.
A szervezők a kultúra napja alkalmából egyéb kiegészítő programokkal is készültek. A résztvevők megtekinthették a Csalimese című előadást a Reményik-iskola néptáncosainak előadásában, a gyerekek kézműves foglalkozásokon vehettek részt, továbbá kiállítás nyílt Bukits Anna tűzzománc képeiből.