Zongora, hegedű, nagybőgő - nemcsak fúvós hangszereket látni az AGORA Művelődési és Sportházban nyílt kiállítás képein. A gyerekek tágan értelmezték a Szombathely Város Fúvószenekara által közzétett felhívást, amelyben azt kérték tőlük, hogy vessék papírra egy zenei élményüket.
László Tamara
“Szeretem azt a hangot, és eldöntöttem, hogy akkor furulyázni akarok. És a fesztiválon meg vettem egy furulyát anyával.”
Hodászi Fruzsina
“Azt rajzoltam le, amikor anyukámmal elmegyünk ketten egy zenekarra, és nagybőgőt hallgatunk, furulyát és dobot.”
Volt, akinek a gitár a kedvence, és olyan is, aki énekelni szeret. A most megnyílt tárlattal, illetve a mellette látható fotó- és dokumentumkiállítással fennállásának hatvanadik évfordulójára emlékezik az együttes.
A megjelenteket Puskás Tivadar polgármester köszöntötte, aki a város kiemelkedő zenei életéről beszélt, és a pályázatot kiíró egyesület tevékenységét méltatta. A zömében diákokból álló zenekar nemcsak a tagság korát tekintve, de a repertoárban is tudatosan fiatalít.
Sümeg Andrea - elnök, Szombathely Város Fúvószenekara Egyesület
“Mi olyan zenét is tudunk játszani, ami nekik tetszik. Merthogy a fúvós zene hallatán általában egy gyermeknek nem ez jut az eszébe. De például eljátsszuk a star wars film zenéjét is, és mesezenéket, és ezért szerettük volna, hogy őket is be tudjuk vonni, hogy az idősebb generáció helyett a fiatalok is részt tudjanak venni a koncertjeinken.”
A legtöbb rajz a Gazdag Erzsi Óvodából, az Oladi Általános Iskolából és a Neumann János Általános Iskolából érkezett. Ezek az intézmények rendhagyó zenés énekórát nyertek a fúvósoktól.
Hírek
Fúvós rajzpályázat
A jubiláló szombathelyi fúvószenekar rajzpályázattal teszi vonzóvá a zenei pályát a gyerekeknek: koncertélményük megörökítésére kérték az óvodásokat és kisiskolásokat. A Sportházban nyílt kiállításon kiderült, hogy a legtöbb munkát beküldő intézmények rendhagyó énekórát nyertek.