A megemlékezés Welther Károly sírjánál kezdődött. A Vas megyei Forradalmi Bizottság egykori vezetőjének hősiességét Torjay Valter, az 56-os Szövetség Vas Megyei Szervezetének örökös tiszteletbeli elnöke méltatta.
A Március 15. téren katonai tiszteletadás mellett felvonták az Országzászlót, majd a Kanizsai-gimnázium és Horváth Boldizsár-szakgimnázium diákjainak műsora idézte 1956 emlékezetét. Lechner Ferenc - aki nemzetőrként részese volt a hatvan évvel ezelőtti eseményeknek-, elmondta, hogy Szombathelyre a vasutasok hozták október 23-ának másnapján a budapesti híreket.
Lechner Ferenc - országos elnökségi tag, 56’-osok szövetsége
,,Elérkezett október 27-én a forradalom lángja Szombathelyre, és a járműjavítóban részese voltam az alakuló munkásgyűlésnek. Ez egy hatalmas csarnokban kb. 1000 ember előtt zajlott le, ahol az első munkástanácsot választották meg.”
November 4. után a megtorlás kíméletlen volt: 44 forradalmárra halálbüntetés, kétezerre letartóztatás várt, 50 embert internáltak, valamint 180-nál is több börtönbüntetést róttak ki a hatóságok.
Az emlékezők 56-osok terére vonultak, ahol a kegyelet koszorúit helyezték el a hősi halált halt nemzetőrök emlékművénél.
A program a városházán ünnepi közgyűléssel folytatódott.
,,A rendszert az egész magyar nép söpörte el. Páratlan szabadságharc folyt azért, mert a nemzet szabadon akart dönteni arról, hogy miként éljen…”
Puskás Tivadar polgármester Mindszenty József hercegprímás szavait idézte. Ezután a nemzeti egységről és a szabadság értékéről beszélt, amelyet – mint mondta – minden egyes nap meg kell védeni.
A héten folytatódnak az 1956-os forradalom és szabadáságharc hatvanadik évfordulójának tiszteletére szervezett szombathelyi programok filmvetítéssel, emlékkiállítással és a szimfonikus zenakar koncertjével.