A KSH munkaerő-felmérésének adatai szerint Vas megyében a munkaképes korú népesség 60%-a tartozik a gazdaságilag aktívak körébe, itt van a legkevesebb munkanélküli az országban. Jók a pályakezdők foglalkoztatási esélyei is. A szakközépiskolai képzésekben a tanulóknak a nagy része, 60-70%-a elhelyezkedik a munkaerőpiacon. Emellett sokan élnek azzal a lehetőséggel, hogy folytatják tanulmányaikat, és megszerzik az érettségit. Hasonló a helyzet a másik iskolatípusnál.
Szentgyörgyvári Róbert - főigazgató, Szombathelyi Műszaki Szakképzési Centrum
"A szakgimnázumi képzésnél jellemző az, hogy a tanulóknak a 90%-a itt marad az iskolában és a technikusi végzettséget megszerzi. A technikusok mikor végeznek ott még a továbbtanulás is jellemző, bár ott is 60-70% elhelyezkedik a munkaerőpiacon."
A korábbi években a logisztikusképzés volt a legnépszerűbb szakma a fiatalok körében, a tavalyi évben viszont olyan szakmák iránt is megnövekedett az érdeklődés, mint például az asztalos. Továbbra is nagy a munkaerőpiaci igény az informatikai területhez kötődő szakmák iránt. A pályakezdők foglalkoztatását több intézkedés, mint például az Ifjúsági Garancia Program is segíti, amely a 25 év alattiak elhelyezkedési gondjain kíván enyhíteni.
Harangozóné Vígh Ilona - főosztályvezető-helyettes, Társadalombiztosítási és Foglalkoztatási Főosztály, Vas Megyei Kormányhivatal
"A fiatalok szükség szerint jogosultak ingyenes képzési lehetőségre, illetve amennyiben a munkáltató foglalkoztatja őket, akkor a munkáltató foglalkoztatási támogatás igénybevételére."
A 25. életévüket be nem töltött fiatalok a járási hivatalok foglalkoztatási osztályain tudják igénybevenni a szolgáltatást.