Hírek

Fennállásának 40. évfordulóját ünnepli az MMIK

2020. május 04., 13:54

A járványügyi helyzetre való tekintettel elmarad a tervezett ünneplés, de a méltó megemlékezés nem. Csak éppen a virtuális térbe kerül át. Az egykori dolgozóktól és a lakosságtól gyűjtenek mindenféle dokumentumot, relikviát, amelyeket virtuális galériakén, hétről-hétre közzéteszik az Agora Facebook-oldalán.

Fennállásának 40. évfordulóját ünnepli az MMIK

Csercsics Rita - koordinátor, Agora-Savaria Kulturális Központ
„Hatalmas anyag gyűlt össze a fotókból, kiadványokból, újságcikkekből, plakátokból, amelyeket feldolgozni is nagy munka lesz. Ezt többféle módon tesszük. Egyrészt kronológiai sorrendet állítunk fel, kezdetektől napjainkig, majd különböző szakterületek munkáiból szeretnénk ízelítőt adni. Úgy, mint például, zenei, vizuális, népművészeti, turisztikai, felnőttképzési szakterületek.”

A felhívásra rengeteg dokumentum érkezett. A ház egykori igazgatóhelyettese, Bagári Katalin saját készítésű fotóit küldte el. Az ott eltöltött 22 év barátokkal és felejthetetlen emlékekkel gazdagította. Ilyen volt például az egyik mikulásünnepség.

Bagári Katalin – egykori igazgatóhelyettes, MMIK
„Ott ültek a gyerekek az ölemben, felhívták a télapót és ezen a hatalmas kivetítő vásznon megjelent és nekik beszélt, velük beszélgetett a télapó. És azt a boldogságot a szemekbe, azt a csillogást, én soha életemben nem fogom elfelejteni. ”

A csúcson 142 főt foglalkoztatott a ház. Pető Ferenc, vagy ahogy a legtöbben ismerik: Frédi bácsi segédmunkásként került az MMIK-ba, majd elvégezte a népművelő és bábszínész szakot. 69 évesen ma is ott dolgozik műhelyében. Minden történetet jól ismer.

Pető Ferenc  - nyugalmazott bábművész
“Zsámboki Árpád igazgató úr kiadott egy rendeletet az ügyeleteseknek, akik az információban voltak, hogy tornacipőben tilos bejönni az MMIK-ba. És hát nagyon felháborodott sok fiatal, akik szerettek bejárni oda, és (hát az az igazság, hogy hát) küldtek neki egy dobozt, csomagot, Zsámboki Árpádnak címezve,( és hát mit tesz Isten,) egy szakadt, rongyos tornacipő volt ajándékként benne.”

Az MMIK indította útjára az őriszentpéteri hídi vásárt és a velemi gesztenyeünnepet. A bábszínház, az Ungaresca táncegyüttes és a városi televízió is itt kezdte a működését.