Hírek

Ezer forinttal emelkedik idén a horgászok egységes szövetségi hozzájárulásának összege

2022. február 07., 15:08

Ezt minden horgásznak meg kell fizetnie, aki állami jegyet vált. Az ebből származó bevételből eddig a MOHOSZ és a területi szövetségek automatikusan részesültek, most azonban létrehoznak egy pályázati alapot is, amelyből a tagszövetségek támogatást nyerhetnek fejlesztésre, a szolgáltatási színvonaluk növelésére.

 

Ezer forinttal emelkedik idén a horgászok egységes szövetségi hozzájárulásának összege

Az egységes szövetségi hozzájárulást 2017-ben vezették be. Ezt minden horgásznak meg kell fizetnie, aki az adott évre állami horgászjegyet vált. Ez az összeg eddig 2000 forint volt, ebből 650 a MOHOSZ-hoz, 1350 forint pedig a tagszövetségekhez került. Tavaly országosan 825 millió forint folyt így be. Január elsejétől a hozzájárulás díja 3000 forintra nőtt, így erre az évre 412 millió forint többletbevétellel számolnak. Az elosztása is más lesz: 1350 forint marad a tagszervezeteknél, 1000 forint megy a MOHOSZ-hoz, 650 forint pedig egy pályázati alapba, amelyen a tagszövetségek osztoznak majd. Ez volt az egyik fő témája a Vaskeresztesen megtartott munkaértekezletnek, amelyre nyolc megye szövetségi vezetőjét várták.

Puskás Norbert - alelnök, MOHOSZ
"Mai napnak egy sarkalatos pontja és fő témája, hogy az egységes szövetségi hozzájárulás, ami megemlkedett 2000-ről 3000 forintra, hogy ezt a megemelt tételt az országos horgász szövetség a területi szerveknek milyen módon kívánja biztosítani, és milyen fejlesztésekhez kívánja ezeket a forrásokat hozzárendelni. Az elsődleges cél, hogy az országos szolgáltatói központ mellett a területi szolgáltató egységek is minél korszerűbbek legyenek, és a horgászok kiszolgálását minél jobban szolgálják."

Az új pályázati lehetőséggel fejlődésre ösztönzik a szövetségeket. Támogatást lehet nyerni például új ügyfélszolgálati irodák kialakítása, ügyviteli szolgáltatások támogatására, a minőségi munkaerő megtartását célzó bérezésre, horgászatot népszerűsítő marketing költségek és szakértői díjak finanszírozására. Győr-Moson-Sopron megyében 28 ezer regisztrált horgászt tartanak számon 90 tagegyesületben. Nagyon számítanak az ESZH pályázati forrásra.

Ivancsóné Horváth Zsuzsa - ügyvezető elnök, Sporthorgász Egyesületek Győr-Moson-Sopron Megyei Szövetsége
"Mi szervezetfejlesztésben gondolkodunk, hiszen a 28 ezer horgászt ki kell szolgálni, erre felvettünk egy plusz kollégát, én már be is adtam egy pályázatot ezzel kapcsolatosan, de emellett a meglévő infrastruktúránkat is szeretnénk fejleszteni, van egy tanyaházunk Ásványrárón, ennek a teteje cserére vár, ez egy jelentős összeg, szeretnénk zöld energiával is ellátni. Jelenleg nincs fűtés, és ez szezonhosszabbító lenne, jelentős turisztikai vonzata lenne. És hát az irodaházunk is régóta vár arra, hogy kicsit csinosítsuk belülről."

Vas megyében tavaly nagyjából 9000 horgász fizetett ESZH-t, az ebből származó részesedés 5-6 millió forint körül alakult a szövetség számára. Idén a pályázattal együtt nagyobb összegre számítanak, aminek lesz is helye.

Puskás Norbert - alelnök, MOHOSZ
"Szeretnénk a forrás egy részét karbantartás-felújítás jellegű feladatokra fordítani. Illetve a szövetségünk személyi állománya a méretéhez képest viszonylag alacsony, szeretnénk a meglévő kollégáknak bért fejleszteni ebből."

Az ESZH új pályázati eljárásrendje február végére, március elejére tisztázódik. A tagszövetségek gyors eljárást és rugalmasságot várnak a MOHOSZ-tól.