Az ELTE Berzsenyi Dániel Pedagógusképző Központ, valamint a szombathelyi Településföldrajzi Tudományos Egyesület a házigazda Bük város önkormányzata támogatásával rendezte meg a XX. Településföldrajzi Konferenciát.
2004 óta adnak teret a földrajztudomány képviselőinek, hogy megvitassák az aktuális témákat, idén sok más mellett a törpefalvakról és a települési ökoszisztémáról is szólt előadás.
Csapó Tamás nyugalmazott egyetemi magántanár
„Sokan jöttek el a húsz év alatt, hál istennek sokan publikálnak, csak egyre kevesebb a hallgató, egyre kevesebb a doktorandusz, és egyre többen vagyunk egyre idősödő kollégák, tehát a tendencia itt is megvan. De kétségtelen dolog, hogy ez a konferencia, a kiadványunk az egyetlen ilyen Magyarországon, tehát nincs más településföldrajzi jellegű, ha azt veszem, akkor ez mindenképpen sikeres.”
A jubiláló tanácskozáson mind a négy, hazai földrajztudományi doktori iskola képviseltette magát.
Németh Sándor polgármester, Bük
„Több esetben az elmúlt 20 évben, illetve 12 alkalommal, amióta Bükön van, többször volt a turizmus is fókuszban és nagyon érdekes és értékes kutatások születtek akár konkrétan Bük vonatkozásában is.”
Szombathelyen már csak a tanárképzésben van földrajzoktatás, itt évente átlagosan hárman végeznek, ez is mutatja, hogy kevés az utánpótlás a tudományos életben, ezzel együtt a büki tanácskozást továbbra is megrendezik.