Ennek a kazáncsere az egyik legfontosabb része.
Németh István - rektorhelyettes - ELTE Savaria Egyetemi Központ
“Az egyetemi központ egy nagyon elavult, korszerűtlen technológiával rendelkező kazánnal rendelkezett korábban, most kicseréljük kondenzációs kazánra, egész pontosan öt kazán fog munkába lépni, mindegyik a legmondernebb technológiával, a fűtés szegmentálható lesz.”
Az energiatakarékosságot szolgálja a (04:56)nyílászárók cseréje is: az (05:21-nél nyitja) ablakok háromrétegűek, fokozott hőtartó képességűek. Megújult több helyiség is, köztük a díszterem.
Lenkai Nóra - irodavezető - ELTE Savaria Campus
“Látható itt ebben a teremben ,hogy felújítottuk a karzatot, felújítottuk a padlózatot, kifestettünk, felcsiszoltuk a parkettát és megpróbáljuk úgy várni a hallgatókat, hogy nagyon szép környezetet kapjanak, amikor visszatérnek szeptemberben hozzánk.”
A “C” épület nagyelőadója még félkész állapotban van, de már jól látható a változás.
Németh István - rektorhelyettes - ELTE Savaria Egyetemi Központ
“Az álmennyezet már kicserélésre került, egy új, modern vonalvezetést kapott, új ledvilágítás került elhelyezésre, jelen pillanatban a padlón dolgoznak, és amint ezzel végeznek, visszaállításra kerülnek azok a klasszikus, a nagyelőadót jellemző padsorok, amelyek a döntött előadóteremben, a vertikálisan döntött előadóteremben vannak.”
Ebben a teremben nagyjából százan férnek el, klasszikus egyetemi előadói környezet a hallgatók számára. A munkavégzés most nem zavarja az oktatást - mire visszatérnek, már a megújult terek várják az itt tanuló kétezer egyetemi hallgatót.
Hírek
Energetikai fejlesztés az egyetemen
A járványhelyzetben is folytatódik az építkezés az ELTE Savaria Egyetemi Központjában: mintegy három és fél milliárd forintos beruházás zajlik.