Hírek

Élményközpontú ünnepségek

2017. március 14., 14:37

A Gépipariban ólomöntéssel és terepasztal mellett megtartott előadással, a Premontreiben pedig népdalversennyel emlékeztek a diákok a 48-as szabadságharc történéseire. A pedagógusok szerint az élményközpontú ünnepségekkel közelebb hozható a múlt a gyerekekhez.

Élményközpontú ünnepségek

“Jobb kézzel megfogod, bal kézzel a vasat! Úgy, emeld meg!”

Ónból önthettek katonafigurát a Gépipari és Informatikai Szakgimnázium diákjai az idei rendhagyó iskolai megemlékezésen, egy udvari kézműves foglalkozáson. Nem ez az egyetlen programjuk ezen a napon, amely hagyományos ünnepség helyett az élményt helyezi a középpontba.

Károlyi Nóra - magyartanár, Gépipari és Informatikai Szakgimnázium
“Ólomkatona-készítő, ónfigura-készítő ismerőseimet hívtam el azért, hogy a 48-as szabadságharc történetét egy kicsit illusztratívabban tudják bemutatni. Egy terepasztal segítségével az ácsi csata és a komárom környéki csaták történetéről mesél Kovács géza ónkatonaöntő.”

A múzeum tehát házhoz jött a Gépipariban, és minden évfolyam 45 percben hallgathatott meg izgalmas előadást a témáról.

A Premontrei Gimnáziumban ugyanezen a napon tartották az ünnepséget. Először műsort adtak a diákok, amelyben a 48-as eseményeket idézték fel, majd népdaléneklési versenyt tartottak, nem először. Az intézmény számára fontos, hogy teret engedjen a műfaji sokszínűségnek - akár ilyen alkalmakkor is.

Véghné Busics Hilda - igazgató, Premontrei Gimnázium
“Én azt hiszem, hogy a Premontreiben az a hagyomány, ami ezt a napot, március 15-ét jelképezi, megmutatja azt a gondolatvilágot, érzésvilágot, hogy a mi diákjaink, fiataljaink, mit is gondolnak és hogyan viszonyulnak történelmünknek e múltjához. Dalban, tánccal, énekkel valamilyen módon érzéseiket fejezik ki.”

Az intézmény díszterme évről évre az 1848-as kort idéző daloktól hangos ilyenkor.

A hagyományos énekversenyen idén 7 osztály diákjai mérettették meg magukat.