A Bartók Béláról elnevezett kurzus mára világszerte ismertté vált, hiszen 8 országból, például Japánból és az Egyesület Államokból is érkeztek fiatal tehetségek a jubileumi Bartók Szemináriumra.
Sara Caneva
Én Olaszországból jöttem. Nagyon érdekelnek a XX. századi klasszikusok, mint pl. Sztraviszkij. Mivel egy színházban dolgozom, ezért nekem különösen érdekes az, hogy a tánc, és a zene összhangját hogyan tudom megvalósítani karmesterként.
Akito Hiraishi
Japánból érkeztem, és engem leginkább az érdekel, hogy milyen Bartók Magyarországon. Én azért jöttem, hogy a magyaroktól tanuljam meg, hogy kell a Bartók műveket vezényelni.
Moon Doh
Németországban tanulok, onnan jöttem erre a kurzusra. A fiatal karmestereknek nehéz olyan lehetőséget kapni, ahol két ilyen nagy művet, mint a Bartók és a Sztraviszkij balett egy olyan nagyszerű együttessel, mint a Savaria Szimfonikusok, vezényelhessen, úgyhogy ez nagyon nagy lehetőség számomra.
A jövő karnagyai itt nem csak szóban és úgynevezett száraz-próbán, hanem a Savaria Szimfonikus Zenekart vezényelve tanulhatnak. A karmester-, zongora- és csellókurzusokon világhírű művészek oktatnak, akik a szemináriumhoz kapcsolódó Bartók Fesztivál koncertjein is fellépnek.
Vajda Gergely- művészeti vezető, Bartók-fesztivál
A fesztivál azt jelenti, hogy egyrészt a professzorok, akik itt tanítanak, ők játszanak. Rohmann Ditta idén például ad egy koncertet, vagy Balogh József. Tehát azok a kiváló művészek, akik itt vannak, ne csak beszéljenek róla, hogy ezt hogy kell csinálni, hanem élőben is lehessen őket látni, hallani, egyrészt, másrészt azért a szombathelyi közönség is fontos nekünk.
A Bartók Fesztivál keddtől szombat estig kínál zenei különlegességeket az érdeklődők számára.
Hírek
Elkezdődött az 50. Bartók Szeminárium
A hétvégén elkeződött az ország egyik legrégebbi zenei műhelye Szombathelyen. A kurzushoz 33 éve zenei fesztivál is társul. Keddtől szombatig különleges koncertekkel, filmvetítéssel, pódiumbeszélgetéssel, sőt még táncházzal is várja az érdeklődőket a színes programsorozat.