Lukácsházán közel 27 hektáron folytat biogazdálkodást Bolfán Csaba. Az állattartás mellett növénytermesztéssel foglalkozik, és van gyümölcsöse is. Úgy mint régen egy parasztgazdaságban. Az állatok esetében pl. gondot fordítanak a megfelelő, saját maguk által megtermelt bio takarmánnyal való etetésre, a megfelelő tartási körülményekre. A növénytermesztésnél pl. gyógynövényekből készített szereket alkalmaznak illetve olyan fajtákat, amelyek maguk nyomják el a gyomokat.
Bolfán Csaba
Az a gondolkodásunk, hogy ezt a kultúrtájat fenntudjuk tartani. Ezért úgy is műveljük a földet, hogy a talaj élővilágára, a talajban lévő élő. szervezetekre is gondolunk. Mellette a makrokörnyezetre, tehát a verébtől, a fácánig, az őzig bezárólag akik itt élnek velünk együtt, nekik is meghagyjuk a teret az életre. És így marad az élet sokszínű és így tudjuk továbbadni a gyerekeknek.
A bio alapanyagokból készített ételek jobb ízűek, zamatosabbak, vitalizálóbbak. Magyarországon még kevesen foglalkoznak biogazdálkodással, mondta szombathelyi előadásán Roszik Péter. A hazánkban megtermelt biotermékek 80%-a külföldre kerül hazánkból, pedig itthon is egyre többen keresik az egészséges, növényvédőszerektől mentes alapanyagokból készített élelmiszereket. ( május 15.)
Roszik Péter, elnök - Nyugat-Dunántúli Biokultúra Egyesület
Ha ezeket tudatosan felépítik kialakul egy olyan biztonság, amelyik megközelíti azt a biztonságot, mint a vegyszerekre alapozott gazdálkodás, azok nélkül a kockázatok nélkül amelyek ezzel járnak.
Júniusban bocsátja társadalmi vitára a Vidékfejlesztési Minisztérium az ökogazdálkodási akcióterv tervezetét. A cél, hogy megduplázódjon az ökogazdálkodásba vont területek nagysága, növelni szeretnék a termelői és fogyasztói tudatosságot. Emellett a termelők összefogását is segítenék, fogyasztói, termelői hálózatok létrehozását.