A pecsételést követően forgalomba kerültek azok a bélyegek, amelyeket a Magyar Posta a 89. Bélyegnap alkalmából bocsátott ki. A 115 és a 145 forint névértékű bélyeg, valamint a bélyegblokk a Szent Márton-év tiszteletére Márton szülővárosa, a mai Szombathely történelmi emlékeit ábrázolja.
Szauer Tamás - vezérigazgató-helyettes, Magyar Posta Zrt.
“Korábban számos alkalommal születtek már bélyegek Szombathely híres szülötteiről, illetve a városhoz egyéb szálakhoz kötődő híres személyekről, de maga a város a város most először lett bélyegsor témája.”
A bélyeg hivatalos bevezetésének napja1840. május 6-án volt. Bár témája vagy előállításának technikája folyamatosan változik, a bélyeg 176 éve tartja eredeti formáját és funkcióját. Hasznáról és esztétikumáról is beszélt a kiállítás nyitórendezvényén Puskás Tivadar polgármester.
Évtizedek óta nem volt ilyen nagyszabású bélyegkiállítás Magyaroszágon. Az Alpok-Adria közösség tagországának filatelistái hétévente mutatják be gyűjteményük legjavát Magyarországon. A HUNFILA 2016 bélyegkiállításra pedig a régió 12 országának 190 kiállítója fogadta el a meghívást. Szombathelyre több mint 800 keretnyi bélyeget hoztak.
Dunai Péter - elnök, Magyar Bélyeggyűjtők Országos Szövetsége
“Ma is van Magyarországo 8-10 ezer ember, aki ennek a nemes hobbinak hódol. Nem mindannyian szervezett Bélyeggyűjtők, a MABÉOSZ-nak most 2200 tagja van, … megveszik a postán az újdonságokat.”
A kiállítás egyúttal verseny is, a 14 kategóriába sorolható gyűjteményeket nemzetközi zsűri értékeli.
Versenyen kívül Szent Márton születésének 1700. évfordulójához, másrészt Szombathelyhez kötődő anyagok is láthatók, és ebben az osztályban szerepelnek még a budapesti Bélyegmúzeum, valamint a magyar bélyegeket előállító két nyomda bemutató anyagai is.