Hírek

Egyre több a problémás gyerek

2010. szeptember 23., 10:39
Egyre több a problémás fiatal. A növekvő társadalmi elvárások terhét sok diák úgy próbálja ellensúlyozni, hogy valamilyen szerhez nyúl. A Pálos Károly Szociális Szolgáltató Központ és Gyermekjóléti Szolgálat által szervezett VII. regionális családvédelmi konferenciának ezúttal a deviancia volt a központi témája.
Egyre több a problémás gyerek

Rendőrségi ellenőrzés egy szombathelyi szórakozóhelyen. Drogot kerestek, és azt is vizsgálták, kiszolgálják-e alkohollal a 18 éven aluliakat. Egy, a helyi középiskolákban készített felmérés szerint a diákok majdnem fele iszik alkalmanként. Országos adatok szerint pedig a 14 év alattiak 78 %-a ivott már alkoholt és minden 10. gyerek kipróbált valamilyen drogot. A rendőrség bűnmegelőzési munkatársa azt mondja, a bódulat érdekében olyan is előfordul, hogy például szembe cseppentik az alkoholt.

Németh Andrea VMRFK
"Szájon keresztül nem lehet érezni az alkohol szagát, így megy be az iskolába minden reggel, és az első 2-3 órában bódult állapotban lesz."

Fontos a megelőzés, így rendszeresen járnak a DADA, az Ellenszer és a Megóvlak program keretében az oktatási intézményekbe.

Tóth Balázs tanársegéd, POTE
"Elmondani azt, hogy a kábszer és egyéb devianciák károsak, ez önmagában kevés."

A Pécsi Orvostudományi Egyetem tanársegédje azt mondja, a megelőzés hatékonyságát növelheti az elrettentés. Az elkövetett tett pedig nem maradhat szankció nélkül.

A családvédelmi konferencián elhangzott, hogy egyre korábban szegik meg a társadalmi szabályokat a fiatalok, és a bűnelkövetésben a lányok sem maradnak már el.

Horváth Adrienn - vezető családgondozó, Pálos Károly Szociális Szolgáltató Központ
"Egyre többen merik felkeresni intézményünket, és mernek segítséget kérni problémáik megoldásában. Minél hamarabb szólnak, annál korábban tudjuk a megfelelő szakmai válaszokat megadni a probléma kezelésében."

A résztvevők együtt keresték, mi a megoldás. Abban egyetértettek: fontos, hogy legyen a fiatalok számára alternatíva, azaz a szerhasználat helyett például vonzó kulturális és sportprogramok.