Óvatosan, a legnagyobb csendben próbálnak meg eleséghez jutni az egerke, úgy, hogy a bagoly ne vegye észre. Ilyen, játékos formában ismerkednek a gyerekek a természettel.
Aztán az a feladat, hogy minél többet felsoroljanak a letakart növényekből.
A gyerekek játék közben szinte észrevétlenül megatnulják az őszi termések nevét. A Szürcsapó óvodában rendszeresek a hasonló foglalkozások, az intézményben a környezeti nevelés a pedagógiai program része. Ezért mennek el minden őszzel és tavasszal a felsőcsatári erdei óvodába is.
Surányiné Palkó Eleonóra erdei óvoda munkacsoport-vezető
A gyerekek ott megtanulják azt a viselkedéskultúrát, amit joggal elvár a természet tőlünk, megtanulják azt, hogy tiszteljék a természetet, a természeti környezetet, megtanulják, mit kell nézni, megláttatjuk velük azokat a dolgokat, amit esetleg városi emberként nem biztos, hogy észrevesznek.
Az óvoda most országos továbbképzésnek ad helyet. Ez is része az Égigérő tanterem programnak, amely a Natura 2000-es területeket nészerűsíti és bővítené az edei iskolák és óvodák hálózatát.
Kővári katalin projektkoordinátor
Egy olyan továbbképzést hirdettünk, ahol az erdei óvoda-szolgáltatók illetve az óvodapedagógusok ismerkedhettek meg az erdei óvodáztatással, az erdei óvoda minősítáési rendszerének a teljesítésével, kidolgozásával, illetve interaktív, játékos módon kapnak új elemeket a környezeti nevelés terén.
A 2016-ig tartó programra több mint 350 millió forintot nyert a Környezetvédelmi Oktatóközpontok Szövetsége és a Magyar Természetvédelmi Egyesület.
Hírek
"Égigérő tanterem" - Országos program indul az erdei óvodák népszerűsítésére
Országszerte egyre több intézmény kapcsolódhat be az erdei iskolai és óvodai programokba a következő években. A régió óvodapedagógusainak Szombathelyen tartottak továbbképzést., ahol többek között módszertani segítséget kaptak a gyerekek környezeti neveléséhez. A Svájci-Magyar Együttműködési Program 360 millió forintos támogatásának köszönhetően Natura 2000-es területeket népszerűsítő országos kampány is kezdődik.