Hírek

Egészségfejlesztési program

2016. február 04., 15:24

A szombathelyi védőnő szolgálat korosztályokon átívelő egészségfejlesztési programot dolgozott ki. Az óvodásokat, általános és középiskolásokat, rajtuk keresztül a családokat is megszólító rendezvények, foglalkozások, rendhagyó tanórák legfőbb célja az, hogy az egészségtudatos magatartás folyamatosan beépüljön a gyermekek mindennapjaiba.

Egészségfejlesztési program

Légy egészséges, mint a makk – ez a mottója az óvodásoknak szóló egészségfejlesztési programelemnek. A későbbi helyes táplálkozás, az egészséges életmód, a rendszeres mozgás már ebben a korban elsajátítható, megszokható. A tavaszi játékos egészségnapon, és a könyvtári órán a nagycsoportosok vehetnek majd részt.

A másodikos kisdiákoknak a szájhigiénével és a helyes tartással összefüggő foglalkozásokat, tornaórákat tartanak majd. A szombathelyi védőnők által kidolgozott egészségfejlesztési terv célzott programokkal szólítja meg az egyes korosztályokat.

Vigné Horváth Ilona - igazgató, gazdasági ellátó szervezet
“A város közgyűlése 2015-ös ülésén döntött úgy, hogy a Szent Márton Köpenye szociális programban a hetes pontként jelölte meg azt a célkitűzést, hogy Szombathelyen egy egészségfejlesztési program induljon el óvodától a középiskoláig. Minden korosztály számára készítettünk egy kis csomagot, amivel az egészségfejlesztés, -műveltség, az egészség minél magasabb szintű gyakorlása került megcélozásra.”

A 10-11 éves diákoknak a kamaszkori testi-lelki változások hátterét igyekeznek majd megvilágítani a bábszínészek a drámapedagógia eszközeivel, a hetedikesek és a nagyobbak figyelmét a függőség veszélyeire hívják majd fel.

Milisitsné Tátrai Beatrix - védőnő, egészségfejlesztő, mentálhigiénikus
“A gyerekközösség, a társak lehet egy húzóerő egy szernek a kipróbálásában. Ez lehet legális drog is: dohányzás, italozás is, nem biztos hogy a kábítószer benne van. Viszont nagyon fontos erre figyelni, mert nem lehet elég korán kezdeni ennek az ismeretnek az átadását.”

A programsorozat minden része ingyenes, nem kötelező, de élhetnek vele az intézmények. A város idei költségvetésében az egészségműveltség fejlesztését célzó rendezvények, foglalkozások, rendhagyó tanórák megvalósítására 9 és fél millió forint áll rendelkezésre.