"Ugye nem dohányoztok? - Nem!"
Hogy már gyermekkorban természetes legyen az egészséges életmód, később pedig tudatosan épüljön be a mindennapokba - ez a célja Szent Márton Köpenye Szociális Programban megfogalmazott, korosztályokat átfogó egészségnevelési programnak.
Vigné Horváth Ilona - igazgató, GESZ
Ennek a korosztálynak nagyon fontos lenne a napi életében, hogy az egészséges életmóddal, a sporttal és a balesetveszélyes dolgokkal is tisztába legyenek. A felkészülésük során szerzett tapasztalatokat a napi életben is hasznosítani tudják.”
Elméleti és ügyességi feladatokon bizonyíthatták egészségműveltségi felkészültségeket a diákok.
Tíz iskola nevezett a vetélkedőre. Minden csapat nagy szurkolótáborral érkezett csütörtök délután a sportházba.
Vencel Andrea - tanuló, Savaria szakképző iskola
Szerintem azért fontos, mert sokakat ráébreszt arra, hogy az egészséges élet miért is jó, meg hogy próbáljunk egészségesebben élni.
Káldi Júlia - tanuló, Nagy Lajos Ginmázium
“Úgy gondolom, hogy ez a verseny jó lehetőség lehet mind az egyénnek, mind az iskolának. Külöböző osztályokból jöttünk, így megismerjük egymást, és a felkészülés során sok ismeretet szereztünk.”
A versenyzőket a polgármester és a diákpolgármester is köszöntötte.
A feladatok során a középiskolások a baleset- és bűnmegelőzésre, a közlekdedésbiztonságra, az újraélesztésre, az egészséges táplálkozásra és életmódra, a fogamzásgátlásra vagy a biztonságos bulizásra vonatkozó ismereteikről is számot adtak.
Szákovics-Varga Ildikó - főszervező ifjúsági védőnő
“Elfogadták az együttműködési felkérésünket, így részt vesz .. látványosan és érdekfeszítően összehozni ezt a versenyt a diákoknak.”
A fergeteges hangulatú vetélkedőt végül a gépiparisok nyerték. Második helyen a savariások végeztek, a harmadik helyet a Herman Ottó szakképző iskola csapata szerezte meg.