Hírek

Drog-helyzetkép készül Szombathelyről

2021. május 13., 14:21

Az általános- és középiskolák diákjai ötödiktől 13. osztályig online kérdőívet töltenek ki, amelynek eredményei segítenek a városi drogellenes stratégia megalkotásában. A válaszadás önkéntes és anonim, a kérdőíveket május 21-ig kell visszaküldeni. A felmérést a Kábítószerügyi Egyeztető Fórum tagjaként a Vasi Ifjúságért Egyesület végzi. Fontos, hogy minél többen adjanak választ, mert a program kidolgozói így kapnak teljes képet a droghelyzetről.

 

Drog-helyzetkép készül Szombathelyről

Szerinted mennyire veszélyes, ha valaki néhány naponta elszív egy marihuánás cigarettát? Mennyire nehezen tudnád beszerezni az egyes drogfajtákat? Fogyasztottál-e már herbált, LSD-t? Ehhez hasonló kérdések szerepelnek abban az online kérdőívben, amit a Vasi Ifjúságért Egyesület juttatott el az általános- és középiskolákba. (bármelyik sulifilm) A diákok ötödiktől 13. osztályig válaszolhatják meg a 83 elemből álló kérdéssort, ami nagyjából 15 percet vesz igénybe.

Nemény András - polgármester
"A tudatmódosító szerek az egyik legveszélyesebb a fiatalság számára. Ahhoz, hogy tudjunk valamit tenni, minden információ birtokában kell, hogy legyünk. Erről szól ez a kérdőív, hogy a fiatalok szabadidő eltöltési szokásait tudjuk, és őszintén mondják meg, hogy miként van jelen az ő életükben a tudatmódosító szerek. Ha ezeket tudjuk, a következő lépéseket is meg tudjuk tenni."

A kérdőív kitöltésében a szervezők számítanak az igazgatók, tanárok, osztályfőnökök és szülők támogatására is, mert fontos, hogy a felmérés által pontos képet kapjanak a szombathelyi kábítószerhelyzetről. Több korosztályból fiúk és lányok válaszaira is számítanak. Minél több fiatalt sikerül elérni, annál hatékonyabb, célzott segítséget tudnak nyújtani a jövőben a problémákkal  küzdőknek.

Kelemen Krisztián - elnök, Kábítószerügyi Egyeztető Fórum
"Az elmúlt 10 napban közel ezer kérdőívet kaptunk vissza, de az 5.,6., 8. és 12. évfolyamosok körében elég alacsony a részvétel, a 7. és 13. évfolyamosok köréből pedig még egyáltalán nem kaptunk vissza adatot. A kutatás végén az intézményvezetők és a fenntartók felé adunk egy visszajelzést az adott intézmény aktivitásáról és a kiértékelt adatokról."

A kérdőíveket május 21-ig kell kitölteni. A válaszokat eztán értékelik ki, majd az eredményeket felhasználják a városi drogellenes stratégia kidolgozásában, továbbfejlesztésében.