Magyarországon évente közel 28 ezer ember hal meg a dohányzás következtében. Ebbe az óriási számba beletartoznak az aktív dohányosok és azok is, akik ennek csak passzív elszenvedői. A dohányzás elleneni világnap apropóján Dohányzás vagy egézszég? címmel tartottak előadást a Városházán. Az érdeklődők hallhattak a dohányzási veszélyekről, szokásokról és a leszokás lehetőségeiről.
Kecskés László – főorvos, Markusovszky-kórház Mellkassebészeti Osztálya
„Sokan azt gondolják, hogy a dohányzás és a tüdőrák elég nyilvánvaló összefüggések, évente kb. 12-14 ezer ember betegszik meg tüdőrákban. De még ennél is nagyobb probléma a szív és ér eredetű ún. kardiovaszkuláris betegségek.”
Ide tartozik az agyvérzés, szívinfarktus, a láb elhalása, aminek akár amputáció is lehet a vége. A főorvos kiemelte: sokan azt gondolják, hogy a nikotinszegény cigarettáktól kevésbé romlik az egészségük, ám ez tévhit. Ugyanis a cigarettapapír elégetésével a szervezetbe kerülő korom járul hozzá a légzőszervi daganatos megbetegedésekhez. A Könnyen Leszokni Klub olyan civil kezdeményezés, amely egyedi módszert kínál a leszokni vágyóknak.
Horváth Éva – vezető, Könnyen Leszokni Klub
„Nagyon sok leszoktató program arról azól, hogy miért ne dohányozzunk. Alan Carr gondolatait képviselem én. Az a célja, hogy megismertesse az emberekkel, hogy miért esünk olyan sokan a dohányzás csapdájába.”
Felmérések szerint a dohánytermékekre elköltött összeg megspórolásával akár egy egzotikus nyaralás ára is megtakarítható.