Barlangásztak, kosarat fontak, várat hódítottak, madarakat és rovarokat figyeltek meg a harmadik osztályosok idén májusban tett kirándulásaik alkalmával. A gyerekek az erdei iskola program keretében Kőszegre, a Balaton-felvidékre és a Bakonyba is eljutottak. A kezdeményezés elindítója, kidolgozója, Horváth Mária díjat vehetett át a környezeti nevelés érdekében kifejtett tevékenységéért.
Horváth Mária - tanító
"12 éve indult az erdei iskola, én vállaltam a szervezést. Szívügyemnek tartottam, nagyon szeretem a természetet, és a gyerekeket is próbáltam a temrészet szeretetére, védelmére nevelni."
A másik díjazott, Kocsis Edit negyvenéves pedagógus pályája során mindig fontosnak tartotta a gyerekek környezettudatos magatartásra, szemléletre nevelését, és a személyes példamutatást.
Kocsis Edit - tanító
"Nagy hangsúlyt fektettünk az állatok szeretetére, védelmére, a tisztaságra, a szelektív hulladékgyűjtésre, a környezetünk elviselhetővé tételére, hogy kulturált, tiszta, szép iskolába járhassunk."
A Gothard-iskola idén harmadik alkalommal nyerte el az ökoiskola címet. A gyerekek számára számtalan lehetőség kínálkozik a természet megismerésére: madarász sulit működtetnek, és évről évre ők szervezik a Megsebzett bolygó vetélkedőt. A környezettudatosság kialakítását már gyermekkorban el kell kezdeni, ebben pedig a tanároknak kulcsszerepük van - hangzott el az ünnepségen.
Mészáros György - elnök, Nyugat-dúnántúli Környezetvédelmi Központ Alapítvány
"Egy új díj, környezeti nevelésért adnánk a pedagógusoknak. Most volt egy alkalom, hogy ketten nyugdíjba mennek, és életmű díjként kapják, akik sokat tettek a környezetvédelemért."
A díjakat a nyugdíjas búcsúztató ünnepség keretében adták át. Mándl Józsefné igazgató köszönetet mondott kollégáinak több évtizedes munkájukért, az iskolának szerzett dicsőségért, a sok-sok átadott tudásért.