A Városházán idén két turnusban napi 4 órát dolgoznak a diákok. Boglárka a budapesti Iparművészeti Főiskola hallgatójaként a Jogi, Képviselői és Hatósági Osztályon kapott munkát.
Nagy Boglárka - főiskolai hallgató
"Fontos persze a pénzszerzés, de nyilván nem olyan nagy ez az összeg, tehát inkább egy ilyen kis zsebpénzként tekintek rá és mivel művészeti területen tanulok, ezért nyilván nem kifejezetten a munka jellege az, ami fontos, hanem az, hogy több tapasztalatot szerezzek."
Boglárka mellett Dóra is a humánpolitikai irodában kapott munkalehetőséget. Mint mondja, testhez álló a feladat, hiszen az ELTE Jogtudományi Karán tanul.
Roskó Dóra - egyetemi hallgató
"Hasonlóképpen egy kis munkatapasztalat illetve zsebpénzkiegészítés, az egyetemi élet sajnos nem olcsó. Jelenleg még nem tudom, hogy a jogon belül milyen területen szeretnék elhelyezkedni, akár az is szóba jöhet, hogy itt az önkormányzaton, úgyhogy még inkább örülök neki, hogy bepillantást nyerhetek, hogyan zajlik itt a munka."
A lányok elsősorban adminisztratív munkát végeznek. A támogatás a minimálbér, illetve a garantált bérminimum időarányos részének felel meg, így a jövedelem szakképzettek esetében 91 500 forint, a szakképzettséggel nem rendelkezők esetében 78 750 forint lehet személyenként havonta.
Károlyi Ákos - jegyző
"Nagy segítséget jelentenek a diákok a nyári időszakban, hiszen sok más hivatalhoz hasonlóan itt a Polgármesteri Hivatalban is a szabadságolások ideje az a nyári időszakot jelenti és ilyenkor bizony elkel a hasznos és szorgalmas kéz és a tapasztalatunk, hogy ezek a fiatalok rendkívül szorgalmasan teszik a dolgukat és igyekszünk is érdemi munkát adni nekik, hogy valódi értelmet nyejen a nyári diákmunka."
Két éve 16 ezer, tavaly közel 25 ezer fiatal szerzett munkatapasztalatot a két hónapos program keretében. Az idén rendelkezésre álló összegből a szakértők arra számítanak, hogy nagyjából 20 ezer diák számára biztosítanak munkát a nyári időszakban.