Kodály Zoltán emlékére és a szombathelyi fúvós zenekar tavalyi jubileumi koncertjére készítette az Ungaresca a Kállai kettős koreográfiáját - ezzel a produkcióval nyitotta hagyományos évadzáró műsorát az együttes.
Horváth Győző - igazgató, Ungaresca Táncegyüttes
Néptáncra épül, mert a Kállai kettős az egy néptánc-folyamat, de a zene az a Kodály-mű, a Kállai kettős, és a táncosoknak elég nehéz volt ezt megszokni, de nagyon élvezték a munkát, úgyhogy ez a szám is látható most itt a műsoron.
Régi kedvencek és új koreográfiák egyaránt szerepeltek a főként autentikus néptáncot bemutató műsorban. Hosszú gyűjtőmunka előzte meg például a vasi táncok színpadra állítását, de ízelítőt kapott a közönség az erdélyi és a bukovinai székely hagyományokból is. A felnőtt csoport épp a közelmúltban bővült új tagokkal.
Csollányné Horváth Krisztina - művészeti asszisztens, Ungaresca Táncegyüttes
Nyáron felkerült az utánpótlás csoport, a Tücsök együttes, tehát most elég nagy létszámmal dolgozik a felnőtt csoport, tehát ez az ő közös műsoruk, a fiatalok már elég sok koreográfiában megjelennek a színpadon.
Az Ungaresca az együttes korábbi művészeti vezetője, a Kossuth-díjas Pesovár Ernő emléke előtt is tisztelgett. Az ő 1972-ben készített koreográfiája alapján mutatták be a szatmári pásztorok botos fegyvertáncát, érzékeltetve, hogy szellemiségéhez ma is ragaszkodnak.
Horváth János - korábbi igazgató, Ungaresca Táncegyüttes
Nem az eredetiséget követelte meg, hanem már úgy tanította meg, hogy a fiúknak a lábában és a lányoknak a lábán a saját egyéniségük is benne legyen.
A műsorral egyidőben az MMIK földszintjén kamarakiállításon ismerhették meg az érdeklődők Pesovár Ernő táncpedagógusi, koreográfusi és kutatói munkásságát.
Hírek
Dalolunk újról és régiről
“Dalolunk újról és régiről” címmel mutatta be hagyományos évadzáró műsorát az Ungaresca Táncegyüttes az MMIK-ban. Felújított és friss koreográfiákat láthatott a közönség - a Boglya zenekar kíséretével.