Söre Dani saját rajza alapján készítette el a jelvényét.
A résztvevők kitűzőjén a kép arra utalt, hogy mindenki hős, kiváló valamiben. A foglalkozások, kötetlen beszélgetések egymás jobb megismerésére adtak lehetőséget.
Simonné Pungor Mária - cserkésztiszt
“Összegyűlnek cserkészek és sérült emberek, illetve az ő szüleik. A fő cél az, hogy megismerjük egymást, mert azt gondolom, hogy amikor valamit ismerünk, és közel kerülünk hozzá, akkor már nem félünk annyira, mint amikor ezt távolról látjuk, vagy egy hirtelen szituációban találkozunk vele.”
Tucatnyi játékos feladatot és kézműves foglalkozást szerveztek a cserkészek az enyhe-, közép- és súlyos fogyatékossággal élő embereknek.
Harkay Gabriella, cserkésztiszt, 379-es Feltámadás Cserkészcsapat
“Hajgumit készítünk a fiatalokkal, vagy akit érdekel ez a kézműves tevékenység, amit itt csinálunk. Textilből, gombokból, filcből készülnek a hajgumik. És varrni kell! Tehát az a lényeg, hogy varrni, és a látássérültek is készítettek már nagyon ügyesen hajgumit.”
Az egyes állomásokon a mindennapi életben előforduló, a sérülteknek nehézséget okozó akadályokkal is szembesültek a fiatalok.
Mintegy százan vettek részt a Kelemen-napi rendezvényen az Aranyhídban. A szervezők szerint ez azért is örömteli, mert a sérült embereket nagyon nehéz a közösségi tevékenységekre rávenni.