A Művészeti Szakgimnázium csellistáinak produkciója nyitotta a könyvbeutatót, majd Fűzfa Balázs mutatta be a szerzőket. A kötet átfogó tudományos munka, egy sorozat legújabb darabja.
Lenner Tibor - szerző, igazgató, Berzsenyi Dániel Pedagógusképző Központ, ELTE-SEK
Ez egy régi kutatómunka mostani állomása, ami megjelent, hiszen az 1980-as évek óta formálódik a tanszéken Csapó Tamás professzor úr vezetésével egy olyan település, földrajzi település morfológiai műhely, amelynek gyümölcseként megjelent a Magyar Városok Településmorfológiája - Csapó Tamás könyve. Majd körülbelül egy 10 évvel ezelőtt Budapest Településmorfológiája. Most a sorozatban a megyei jogú városok voltak soron.”
A könyvben valamennyi megye jogú város, így Szombathely története is megelevenedik. Az első négy általános fejezet a hazai városfejlődésről, a beépítés és a funkcionális szerkezet általános kérdéseiről, azok változásáról, a mai beépítési típusokról és a külterületekről szól, míg a második nagyobb egység egyesével mutatja be a városokat. A kötet valamennyi korosztály számára tartogat érdekességet.
Kovács Gábor - szerző, adjunktus, Berzsenyi Dániel Pedagógusképző Központ, ELTE-SEK
Több célcsoportnak is tudnám ajánlani a könyvet. Az egyik legfontosabb, aki szereti a számokat, értékeket valamint, aki szereti a városokat, hiszen 23 megyei jogú városról szól a kiadvány és ezeknek a városoknak a fejlődését és a mai képét, mai állapotát mutatja be.
A több, mint 600 oldalas könyvből kimarad két olyan város, amely az elmúlt időszakban kapta meg a megye jogú városi címet.
Csapó Tamás - szerző, ny. egyetemi magántanár
Olyan pechünk volt, hogy amikor már lezártuk a kéziratot, akkor nyilvánították Baját meg Esztergomot is megye jogú várossá, így aztán ők nem kerültek bele, de gondolkozunk hogyan lehetne ezt nyilván pótolni.
A rendezvény végén az érdeklődők feltehették kérdéseiket. A tervek szerint a sorozat következő kötete a budapesti agglomerációt mutatja majd be.