A reneszánsz művészet jegyeit hordozza az a nagy méretű festmény, amely ún. velatura technikával készült. Ez azt jelenti, hogy az alkotó rétegekben, fátyolszerűen viszi fel a festéket a felületre. Bekay Nagy Maya leginkább egyházi ihletésű műveket alkot, több olaszországi és hazai templomban is látható ikonja, oltárképe. A Szent Márton-emlékév inspirálta őt a festmény elkészítésére.
Cebula Anna - igazgató, Szombathelyi Képtár
"A köpenymegosztés jelenete ugyanolyan, mint a többi képen, de már rajta van az is, hogy Szent Mártont meglátogatja a következő éjszakán álmában Krisztus. Ezt a Krisztus-fejet ráfestette a köpenyre, ez egy ilyen dupla motívum."
A képen a ló és a kerecsensólyom a magyarság szimbóluma, de megjelenik rajta Szombathely és Tours címere, valamint a Szentháromság jele is. A művésznő festményeit, grafikáit, köztük ezt az alkotást is látni lehet majd a december elsején megnyíló képtári kiállításon, ami már az advent hangulatát idézi. A Szent Márton-festmény további sorsa még nem dőlt el, de felmerült, hogy Bekay Nagy Maya Szombathelynek ajándékozza majd.