Ásotthalomról, Budapestről és az egész országból érkeztek résztvevők az első Dunántúli Speciális Filmszemlére. Az esemény célja, hogy az alkotásokon keresztül felhívják a figyelmet a fogyatékossággal élő emberek érzéseire, gondolataira.
Fábián Gábor - elnök, Magyar Speciális Mozgókép Egyesület
,, Egy fotókiállítással kezdtük el a rendezvényt , ezen a kiállításon 26 kép szerepel , ami kimondottan a magyar Speciális Mozgókép Egyesület nek az ilyen nagyobb pillanatai, vagy elmélyültebb pillanataiban kaptak el egy csoportot , alkotót munka közben , Vincze András fotókiállítása látható itt többnyire, illetve van egy rajzpályázati kiállítás, ahol meg a környéknek az általános iskolásai rajzolták le az értelmileg akadályozott embereket.,,
A képek megtekintése után Fábián Gábor nyitotta meg a filmszemlét. Az egész napos mustrán 39 alkotást vetítettek.
A beérkezett alkotásokat szakmai zsűri értékelte és díjazta, a legjobb pályamunkákat értékes ajándékokkal jutalmazták.
Kiss Gábor Boldizsár - intézményegység-vezető, MMIK
,, A Magyar Művészeti és Innovációs Központ számára nagyon fontos, hogy helyszínt biztosíthat a speciális filmszemle számára. fontosnak látjuk, hogy a kiállítótérben a kiállítás is helyet kaphasson .
A filmeket tematikus vetítések alkalmával újra láthatják majd az érdeklődők az MMIK-ban. Az első Speciális Dunántúli Filmszemle a Magyar Speciális Mozgókép Egyesület és a Vas megyei ÉFOÉSZ Egyesület közös szervezésében valósult meg.
Hírek
Az MMIK adott otthont az első Dunántúli Speciális Filmszemlének
A program fogyatékossággal élő alkotók kisfilmjeit fogadja és biztosítja számukra a bemutatkozási lehetőséget. Az egész országból érkeztek alkotások, összesen 39 pályaművet értékelt a szakmai zsűri.