Takács Evelin, 7.o tanuló
Dolgozatokat nem fogunk írni, felelni se fogunk, de saját felelősségünk az, hogy megtanuljuk az anyagot, illetve valamelyik tanárral videó vagy hangkapcsolatot létesítünk és ez szerintem sokkal jobb, mert így tényleg ott van az az órai magyarázat.
Az alsósok segítségre szorulnak, mind a tanulásban, mind pedig a felületek kezelésében.
Takács Kevin, 3. o. tanuló
Énnekem annyira nem mennek a dolgok, nem értem a feladatokat, és hát szülői segítséggel tudok csak tanulni. Anyuval megcsináljuk a házi feladatokat, a feladatokat.
Középiskolában is van online házi feladat, amit vissza kell küldeni. Mivel a testnevelést lehetetlen ellenőrizni, beadandók alapján kapnak jegyet a diákok. A dolgozatírás a tanártól kapott kód alapján beregisztrált feladatlapokon történik.
Kajtár Ágnes, 11. o. szakközépiskolás
Segíteni egymásnak nem nagyon tudunk, és még csak a könyvünkből kinézni sincs nagyon esélyünk, vagy a vázlatunkat használni, mert egy bizonyos időkorlát alatt kell teljesíteni a feladatlapokat. És sokszor csak annyira van időnk, hogy elolvassuk a kérdést, és válaszoljunk rá, tehát keresgetni nincs időnk sajnos.
Az egyetemen előrehozott tavaszi szünet után indult az online oktatás, ezért egy hét volt a felkészülésre. Többféle módszert használnak az információcseréhez.
Vincze Natália – magyar-alapszakos hallgató, ELTE Bölcsészet Tudományi Kar
Különböző módszereik vannak. Van aki minden héten az adott óra időpontjában tölti fel az anyagot, és vannak olyan tanárok, akik egyben feltöltik az egészet, és mi akkor dolgozzuk fel, amikor szeretnénk.
A zeneművészeti főiskolán az elméleti oktatás és a számonkérés nagyrészt videóbeszélgetésekkel történik. A hallgató hangfelvételt készít a gyakorlatáról, azt küldi el az oktatónak.
Gácsi Vivien – szolfézs-zeneelmélet szakos hallgató, Debreceni Egyetem Zeneművészeti Kar
Szolfézs órám ami a főtárgyam, elsősorban az úgy szokott történni, hogy heti kétszer a tanárnő felhív, megkérdezi, hogy vagyok, meg az egyéb dolgokat. Van egy kis online felmondás, összhangzattan, de igazából a diktandókat elemzéseket, felmondásokat mi videón, illetve hangfájlon küldjük el neki messengeren illetve Classroomba feltöltjük.
A pedagógusok és diákok is úgy vélik, hogy a rendszert még csiszolni kell, de ha folyamatosan készülnek, tartják a határidőket, akkor át lehet vészelni ezt a nehéz időszakot.
Hírek
Az iskolákban néhány hete online oktatás folyik
Az anyagokat többféle platformon juttatják el a diákoknak. Általános iskolában a Google Classroom alkalmazással vázlatokat, videókat kapnak a tanulók. Van házi feladat is, amit vissza kell küldeni a tanároknak.