Hírek

Az év első közgyűlését értékelték a pártok

2016. január 29., 17:27

A közgyűlés 21 napirendi pontjából az első kettő, a betelepítési kvótarendszer és a Markusovszky-kórház főigazgatójának szóbeli stratégiai beszámolója váltotta ki a leghevesebb vitát a képviselők között. A városvezetők mindössze egy napirendi pontot tárgyaltak zárt ülés keretében.

Az év első közgyűlését értékelték a pártok

Hadszíntérré változott a Városháza tanácsterme csütörtökön, hiszen néhány politikus minősíthetetlen hangnemben feszült egymásnak - kezdte sajtótájékoztatóját Balassa Péter, a Jobbik szombathelyi szervezetének képviselője. A betelepítése kvótarendszerrel kapcsolatban úgy fogalmazott: a Dublin3 szerződést fel kell mondani. Szóvá tette, hogy nem kaptak magyarázatot arra, miért illette több milliós prémium a SZOVA vezetőjét, amikor a cég adósságot görget maga előtt. A kórház stratégiai beszámolójával kapcsolatban felvetette, hogy több pénzt kell juttatni az egészségügyi ágazatba.

A Fidesz képviseletében Lendvai Ferenc arról tájékoztatott, hogy egy új kórházi munkacsoport felállításával szorosabbá fűzhető a város és az intézmény közti kapcsolat. Így az önkormányzatnak nagyobb rálátása lesz a kórház ügyeire és többet tud segíteni, mivel a tervek szerint a negyedévente ülésező csoportba a közgyűlési pártok delegáltjai foglalnak majd helyet. Kitért az újonnan alapított Tóth Géza-díjra, amellyel  a város a jövőven a sport területén a háttérben dolgozó, sikeres munkát folytató utánpótlásedzők szakmai kiválóságát kívánja elismerni.

A baloldali ellenzék részéről Nemény András és Szuhai Viktor azt hangsúlyozta, hogy a kormánynak a betelepítési kvótarendszer helyett olyan valós problémákat kellene megoldania, mint a gyerekszegénység, az oktatás és az egészségügy siralmas állapota, és várják a Fidesz konkrét elképzelését a sorkatonaságra vonatkozóan. A Gazdag Erzsi Alapítvány kuratóriumi elnökének kinevezett Gyurácz Ferenc személye ugyancsak nagy vitát váltott ki a közgyűlésen. A baloldal szerint az új elnök ideologóiai megnyilvánulásai alapján méltatlan arra, hogy felélessze a szombathelyi kötődéű író kultuszát.

Molnár Miklós alpolgármester, a Pro Savaria képviselőjeként arról tájékoztatott, hogy várhatóan a februári közgyűlésen vitatják majd meg az idei városi költségvetést és az üzleti terveket. Mint mondta: 2003 óta vesz részt évről évre Szombathely költségvetésének kidolgozásában, de ilyen jó helyzetben még nem volt a település. Hozzátette: pártja választási kampányában egy közel 90 ezres lakosú, stabil gazdasági lábakon álló, élhető város kialakítását célozta meg. Szerinte a tervek megvalósítása gyors ütemben zajlik, ami Szombathely fejlődését szolgálja.