16. alkalommal szervezik meg Szombathelyen a Szociális Hetet. A négynapos programsorozat központi témája az esélyegyenlőség többek között az időskorúak, a testi vagy szellemi fogyatékkal élők és a megváltozott munkaképességű emberek szemszögéből.
Füzessy Józsefné - ügyvezető igazgató, regionális szociális forrásközpont
"A Szociális Hét reményeink szerint mindig egy magas színvonalú szakmai rendezvény, mint egy szakmai továbbképzés, amelyre a szociális ágazatban dolgozó szombathelyi, Vas megyei szakembereket várjuk. Ez a program elsősorban nekik szól, a szekembereknek."
A megnyitón Puskás Tivadar polgármester utalt arra, hogy Szombathely szociális ellátórendszere példaértékű, amit ez a nagymúltú rendezvény is évről évre bemutat.
"A szociális ágazatban dolgozók megmutatják, mit dolgoztak az elmúlt egy esztendőben."
Soltész Miklós az ágazatot érintő változásokról beszélt. Az államtitkár rámutatott: évente 1000 milliárd forintot költ a kormányzat a szociális ellátórendszerre, az mégsem hatékony. Elkerülhetetlenné vált a nyugdíjak, rokkantnyugdíjak és a segélyek rendszerének átalakítása.
"Senki előtt nem volt titok, hogy a segélyezési rendszer fenntarthatatlan."
Az elmúlt másfél évben történt változások szerinte jó irányba mutatnak.
Soltész Miklós - államtitkár, Nemzeti Erőforrás Minisztérium
"Az első és legfontosabb célunk a fenntarthatóság, másrészt hogy azok, akik tényleg rászorulnak, kapjanak segítséget."
A Városháza földszintjén értelmi sérültek által készített ajándék- és dísztárgyakból nyílt kiállítás. A tárlat azt mutatja be, hogy a fogyatékkal élők is tudnak piacképes termékeket készíteni.
A Szociális Hét keretében folytatódott a Szombathely, a segítés városa program. Intézményvezetők sajátították el az újraélesztés helyes technikáját. Holnap szolidaritási sportnapot szerveznek, és az időskori foglalkoztatás lehetőségeiről is szó esik. Pénteken kitüntetések átadásával zárul az idei Szociális Hét.
Hírek
Az esélyegyenlőség a fő témája az idei Szociális Hétnek
A rendezvénysorozat ma kezdődött, és péntekig várja a szociális ellátórendszerben dolgozókat szakmai programokra, előadásokra, kerekasztal beszélgetésekre. A nyitónapon többek között az ágazatot érintő változásokról hallhattak az érdeklődők, és az intézményvezetők az újraélesztés technikáját is megtanulhatták.