Lebontották az épületet, amelynek a falán egy tábla emlékeztetett a szombathelyi születésű Szigeti Kilián bencés szerzetes, zenepedagógus, zenetudósra. A közelben lakó Jenei Ferenc azonban felajánlotta, hogy a Szigeti családtól vásárolt családi házának homlokzatán elhelyezhetik az emléktáblát.
Horváth Soma - alpolgármester
“Mindenképpen méltóképpen szerettünk volna eljárni, hogy abban utcában, a Welther Károly utcában maradhasson, ahol ő felnőtt és élt a családjával. Szeretném megköszönni a város önkormányzatának nevében Jenei Ferencnek és családjának, hogy ők lehetővé tették, hogy itt, a Welther Károly utcában legyen elhelyezve ez a tábla, ami most most ki is került végre.”
Szigeti Kilián 1913-ban született, ennek a 100. évfordulóján kiállítással és előadásokkal emlékeztek rá. A szombathelyi premontrei gimnázium hat osztálya után Pannonhalmán tanult, szerzetesként kapta a Kilián nevet. Latin-történelem szakos tanári oklevelet, később Rómában egyházzenei doktorátust szerzett. Zeneszerzőként is jelentőset alkotott. Emléktáblájának újbóli méltó elhelyezését Feiszt György, a bencés diákszövetség tagja szorgalmazta.
Feiszt György
“A Szigeti családban nyolc gyermek volt, négy fiú és négy lány, és mind a négy bencés szerzetes lett. Ez a ház, ahol itt állunk, a Szigeti-ház, ezt az ő édesapjuk, Szigeti János, akit MÁV-altisztisztnek titulál az anyakönyv, ő építette ezt a házat.”
Szigeti Kilián életének utolsó időszakában orgonatörténeti kutatással foglalkozott. A Régi magyar orgonák könyvsorozatban a szombathelyi hangszerekről is írt, emellett ő jegyzi a Szombathelyi egyházmegye zenéjének története című tanulmányt.
Hírek
Az egykori Szigeti-ház falára helyezték át a neves zenetudós, Szigeti Kilián emléktábláját
2005-ben az önkormányzat és a bencés diákszövetség kezdeményezésére került ki a tábla, csakhogy a Welther Károly utcai épület már nem áll.