Jézus gyermekségének történetei láthatók a Batthyány Erzsébetről elnevezett emlékszoba falán. Ezek , akárcsak az apostolok képei, biztosan láthatók voltak a középkori Szent Márton-templomban. Ezt az időszakot eleveníti fel az emlékszoba Kiss Gábor és Lökkös József munkájának köszönhetően. Emellett Batthyány Erzsébet és családja tagjainak portréja is látható a helyiségben.
Kiss Gábor - régész
„Itt két dolgot akartunk igazából megmutatni. Hogy milyen templomot örökölt Battyhány Erzsébet, milyen berendezéssel és mi az, ami az ő munkássága kapcsán megvalósult. Milyen lett az új templom.”
A Szent Márton-templom alatti kriptában hároméves kutatómunka eredményeképpen sikerült az itt nyugvó Erdődy-család tagjait azonosítani, koporsójukat megfelelő állapotba hozni, és azokat méltó körülmények közé helyezni. Erről is beszélt Hesztera Aladár restaurátor a Szent Márton Látogatóközpontban tartott tájékoztatón. Továbbá bemutatta az általa készített időrendi táblát is.
Hesztera Aladár - restaurátor
„Középen egy idővonal van milliméter osztásban: 1 mm, 1 év. Alatta az Erdődy személyeknek a névsora olvasható a temetés időpontjával és a koporsó számozásával. Felül pedig a történelmi eseményekből vettünk ki olyan jeles eseményeket, amelyeket minden gimnazistának ismernie kell. „
Szent Márton ünnepének vasárnapján a Szent Márton-templomban Seregély István nyugalmazott egri érsek mutatott be szentmisét, ezután elhelyezték a Szent Márton-kápolnában a templom számára adományozott, Szombathely polgármesteri címerével díszített zászlót.