2015 nyarán áldotta meg Veres András megyéspüspök a domonkosok új szombathelyi rendházát. Több éves szünet után tért vissza a rend a városba, a nővérek a Brenner János Nevelési Központ munkájába kapcsolódtak be. A Petőfi Sándor utcában volt korábban a zárdaépületük. A férfi szerzetesek pedig a Szent Márton-templomot és a mellette található kolostorépületet irányították évszázadokig. Többek között a rend szombathelyi történetét is megismerhetik az érdeklődők Kőszegen nyílt kiállításból.
Kortis Mónika Zsófia - domonkos nővér
A rend kezdetétől fogva tekinti végig a domonkosság életét Magyarországon egészen a 20. század elejéig. Szeretnénk még egy-két tablót a jelenkorról is, a férfi és a női rend magyarországi működéséről.
1216-ban kapta meg a pápai jóváhagyást Guzman Szent Domonkos a rend megalapítására. A munka középpontjába az igehirdetést, az igazság hirdetését állította. Ez vezeti a mai rendtársakat is. A most Kőszegen élő domonkos nővérek első kolostora 1868-ban épült a kivárosban. Napjainkban nevelési központot is irányítanak itt. A jubileumi évről kiállítással, koncerttel, szentmisével, valamint rajz-, fotó-, és irodalmi pályázattal emlékeztek meg Kőszegen.
Deák Viktória Hedvig OP – általános főnöknőalános főnöknő: Deák Viktória Hedvig OP
A jubileumi évben a Domonkos Rendnek a sajátosságait, a karizmáját, mindazt amit a rend az egyháznak adott abból szeretnénk mi is meríteni és azt szeretnénk megmutatni másoknak is, hogy Mi is ez és miért is jó. És valami ilyesmit szerettünk volna itt ezen a kőszegi rendezvényen megmutatni, különösen azokra gondolva akihez elérünk az iskolán keresztül.
A rendezvény keretében bemutatták az Én vagyok Domonkos című színdarabot is.
A történetben egy kisfiúnak mesélnek Domonkos életéről, munkásságáról. A színjátszók célja, hogy a múltat szem előtt tartva mutassanak utat a jelennek, a rendalapító példáját idézve.