Szeptembertől csak azok a gyakorlati oktatók vehetnek részt a szakképzésben, akik mestervizsgával, illetve szakmai felsőfokú végzettséggel rendelkeznek. A kamara külső képzőhelyek szakoktatóinak hirdette meg egy évvel ezelőtt a mesterképzés és -vizsga lehetőségét.
Palotai Mónika - szakképzési munkatárs, Vas Megyei Kereskedelmi és Iparkamara
“Mesterképzésre 210-en jelentkeztek, nyolc szakmában indítottuk el a képzéseket, amelyben kilencven szakoktató vesz részt.”
A gépi forgácsoló mestervizsgázók a gépipari szakközépiskola tanműhelyében adtak számot tudásukról.
Mazzag Albert - elnök, mestervizsga-bizottság, Zala Megyei Kereskedelmi és Iparkamara
“A rajz szerint kell legyártani egy alkatrészt, amin esztergályozás, marás, menetvágás van. Ezt kell tűrt méretekkel elkészíteni a jövendő mestereknek, hogy a következőkben tudják tanítani a diákokat.”
Ezen a söptei fatelepen az ács-állványozók készítették el a mesterremeket,
Béry Norbert, a vizsgabizottság elnöke
“Egy ilyen malmot kell nekik megcsinálni, ez a zsinórpadja, egy az egyben, mint ahogy az ácsok is kinn dolgoznak az életben.”
A most vizsgázók, ha az elméleti és gyakorlati képzést követően megszerezték a mester címet, munkahelyükön veszik annak hasznát.
Bertók János - szakoktató
“Én azért jelentkeztem a képzésre, mert jelen pillnatban szakoktaóként dolgozom iskolában, és 2015 szeptembertől ugye kötelező a mestervizsga.”
A gépi forgácsolók és az ács-állványozók mellett autószerelők, cukrászok, festők, pincérek, szakácsok és villanyszerelők szerezhettek, illetve szerezhetnek még mestervizsgát a Társadalmi Megújulás Operatív Program pályázati forrásából támogatott képzést követően.