Hírek

A Vas Megyei Szakképzési Centrum létrehozta a Vasi Ágazati Képzőközpont Nonprofit Kft.-t

2023. február 25., 01:15

A Vas Megyei Szakképzési Centrum - partnereivel együttműködésben - létrehozta pénteken a Vasi Ágazati Képzőközpont Nonprofit Kft.-t. Az összefogás célja a szakképzés minőségének javítása.

A Vas Megyei Szakképzési Centrum létrehozta a Vasi Ágazati Képzőközpont Nonprofit Kft.-t

Pénteken írták alá az Vasi Ágazati Képzőközpont Nonprofit Kft. alapító okiratát a Vas Megyei Szakképzési Centrumban.

Szentgyörgyvári Róbert - kancellár, Vas Megyei Szakképzési Centrum
"A Vas Megyei Szakképzési Centrum azért hozta létre, illetve alapította az ÁKK-t, mert úgy véljük, hogy a kis- és középvállalkozások számára egy jó megoldást jelenthet az, hogy a szakképzést, tanulók képzésének tekintetében kézbevesszük a szervezést, illetve azok a vállalatok, kisvállalkozások, amelyek egy szakképesítésnek nem minden részét képesek oktatni, azokat a részeket átszervezzük és egy forgószínpad szerűen a tulajdonosok illetve a partnerek segítségével fogjuk megoldani."

“Gyakorlatilag 14 tagintézményből 7 intézményt érint, ebből 5 intézmény a turizmus-vendéglátással foglalkozik, illetve 2 intézmény van, amely pedig az elektronika-elektrotechnika területén képez.”

“A turizmust illetően a partnereink, például szállodák, vendéglátó egységek és a különféle szakmai részeket különféle szakmai részeket különféle helyszíneken tudják a tanulók teljesíteni, illetve a Szakképzési Centrum is részt tud venni a képzésben, ugyanis két projekt keretében is komoly fejlesztéseket hajtottunk végre az iskolánkhoz tartozó tankonyhákban.”

A Vas Megyei Szakképzési Centrum az együttműködő vállalkozásokkal együtt alapította az ÁKK-t. Az összefogás elősegíti a Szakképzés 4.0 Stratégia működését, a szakképzés minőségének javítását. Céljuk, hogy újabb partnereket vonjanak be a turizmus-vendéglátás valamint az elektronika és elektrotechnika ágazatokba. A Pannon Helyi Termék Nonprofit Kft. két helyszínen kínál majd oktatást a vármegyében.
 
Kovács István - ügyvezető, Pannon Helyi Termék Nonprofit Kft.
“Ami a mi szerepünk lehet ebben, hogy bevigyük azt a gyakorlatot, meg talán azt a szemléletet is ami arról szól, hogy annak érdekében, hogy a jövőben csillogó szemű cukrászhallgatók és pályakezdők és motivált pincérek, szakácsok legyenek, akik sok mindent ismernek és tudnak mit kezdeni a helyi alapanyagokkal, kreatívan állnak hozzá egy szezonális konyhához, és olyan ízeket tudnak teremteni - nem is csak konkrét értelemben, hanem élmény értelemben is, ahhoz azt gondolom, hogy számíthat az a tapasztalat amit ebbe bele tudunk vinni.”

“Rövidtávon gyakorlati képzések, tehát mi is ugyanúgy fogadunk tanulókat, cukrászokat, felszolgálókat, szakács tanulókat, és remélhetőleg ez az együttműködés, ami az alapítópartnerek között kialakult és fejlődik, abban nagyon sok közös elképzelés lehet még a jövőben.”

A Castrum Sec Kft. tanműhelyeket alakított ki, ahol a tanulók a gyengeáramú rendszerek illesztését, valamint a felügyeleti rendszereket ismerhetik meg alap-, vagy akár magasabb szinten is.

Czvitkovics László - ügyvezető, Castrum Sec Kft.
“Már régi elképzelés volt, hogy valami szorosabb szálat fűzzünk a szakképzéssel, és a mi igényeinket is az ő igényeiket is jobban össze tudjuk illeszteni. Ez egy nagyon jó fórum erre egy közös cégalkotás, amiben mindenkinek az érdeke az, hogy a jövő generációja kialakuljon, és azoknak a technológiai kihívásoknak ami a mai korban minket is ér, ezekre minél jobban felkészítsük a diákokat.”

Az összefogás a Széchenyi 2020 program keretében valósul meg. A Képzőközpont az első munkaszerződéseket áprilistól kötheti meg a partnereivel.