"Helló! Remélem, hallotok engem! Sziasztok!"
Hogyan működik a konzervdobozokból készített telefon, mire való a preforációs szemtréner – többek között Eötvös Loránd, Gothard Jenő, Irinyi János és például Kodály Zoltán munkásságával és találmányaival is megismerkedhetnek a diákok a Kanizsai Dorottya Gimnáziumban kialakított Csodák Folyosóján.
"Fogok cseppenteni ebből a varázslöttyből egy cseppet a farkincájához."
Az iskola laboratóriumában pedig érdekes kísérleteknek lehettek részesei a diákok a Tudomány Ünnepének alkalmából.
Sinkó Andrea – tanár, Kanizsai Dorottya Gimnázium
Szerepelni fog például Eötvös Lorándtól olyan mágneses kísérlet, amivel nem nagyon foglalkozunk az iskolában. Ő foglalkozott a Föld mágnesességével is. Tehát egy kicsit olyan kuriózumokat is próbáltunk behozni, hogy ne csak a hagyományos kísérletek legyenek.
Ezzel a tölcsérre húzott gumikesztyűvel például az emberi fül működését modellezték.
Kovacsics Bernadett – tanár, Kanizsai Dorottya Gimnázium
Mindenképpen könnyebb, ha kísérleteket viszünk be az órára, hiszen ha csak könyvet tanítunk, az sokkal szárazabb a diákok számára, és pontosan ezért tantárgyi koncentrációval közelítettünk meg egy-két példát.
A programot nagy érdeklődéssel fogadták a diákok.
Kovács Kristóf - tanuló
Egyrészt továbbtanulás miatt is, másrészt a hétköznapokban is érdekel ez a téma.
Téglás Bálint - tanuló
Elsősorban azért, hogy láthassam ezeket az érdekes kísérleteket, meg hogy ötöst is kaphassak.
1825. november 3-án birtokainak 1 éves jövedelmét ajánlotta fel Széchenyi István egy Magyar Tudós Társaság létrehozására, ezzel a Magyar Tudományos Akadémia megalapítására, ezért nyilvánította a magyar országgyűlés ezt a napot a Magyar Tudomány Ünnepévé.
Hírek
A tudományt ünneplik a KDG-ben
Interaktív tudományos kísérletekkel ünnepelte a Magyar Tudomány Napját a 100 éves Kanizsai Dorottya Gimnázium. Az intézményben kiállítás is nyílt ez alkalomból: létrehozták a Csodák Folyosóját, ahol az elmúlt 10 évtized híres magyar tudományos eredményeit láthatják, sőt próbálhatják ki az érdeklődők.