A gyerekekhez minden héten művészek érkeznek, akik együtt alkotnak velük. A műveket majd az Arborétumban állítják ki.
géppel csavarozunk először, jó?
A lurkók kisszékeket és madáretetőket is barkácsolnak famaradékból. 13:46 Tetejüket festékkel és különböző elemekkel díszítik.
Szalay Gáspár
“Nekem legjobban az tetszik, hogy sokat játszunk, meg kipróbálhatunk olyan dolgokat, amiket például még az életben nem próbáltunk.
- Mik ezek?
-Hát például amit például ma fogunk csinálni barkácsolást, madáretetőt, széket, meg kirándultunk.”
A Falco év elején indította a GROW projektet, ennek keretében szervezték meg a nyári napközis tábort is, ahol négy héten keresztül várják a gyerekeket. Elsősöktől a negyedikes korosztályig érkeznek ide a fiatalok. A program nagy részét az Élet Labor állította össze.
Pál Laura - táborvezető
“Voltak fix elemek, amiket szerettünk volna, illetve ők szerettek volna a múzeumlátogatás, illetve az alkotásnak a napja, és a többi napot mi töltöttük meg olyan programokkal, amik leginkább ilyen tapasztalati tanuláson és élménypedagógián alapuló programelemek voltak.”
Szerveztek kincskeresős és nyomozós játékokat, és lehet egymásnak titkos üzeneteket hagyni. A tábor fő témája azonban a természettudatosság és a művészet.
Kovács Tamás - PR-vezető, Falco Zrt.
“A mai világban, az, hogyha a gyerekeket már pici korukban tudatosan szemléletformálás útján rá tudjuk vezetni arra, hogy a könyezetet óvják védjék, és ehhez adunk mondjuk valamilyen jellegű útmutatást, a mi oldalunkról, hogy a faipar mennyit tud hozzásegíteni. Én azt gondolom, hogy ez egy olyan életre szóló emlék lehet nekik, amivel úgy lehet gondolkozni, hogy vissza is fognak ehhez nyúlni, hogy mondjuk egy ilyen maradékkal vagy hulladékkal hogyan lehet gondolkozni.”
A gyerekek innen minden héten hatalmas élményekkel gazdagodva köszönhetnek el.