Kör közepén felkiáltójel - a polgári engedetlenség és a közös kiállás szimbólumával a tenyerükön érkeztek a Gayer-parkba a Kanizsai Dorottya Gimnázium tanárai ma reggel. A Zrínyi Ilona Általános Iskola pedagógusaival és diákokkal közösen vonultak fel a sportpályán, hogy felhívják a figyelmet az oktatás tarthatatlan helyzetére.
"Véssük ide ma fel, hogy megmarad ez a hely, vagy egyszer belehalunk."
Megformálták a tiltakozás szimbólumát, és elénekelték a demonstrációk Himnuszává vált Mi vagyunk a grund! című dalt a Pál utcai fiúk musicalből.
"Le fogjuk győzni, nekünk ez a hazánk!'
Felszólalt a rendezvényen Imre Marcell diákpolgármester. Újabb tüntetésre invitálta a résztvevőket.
Imre Marcell - diákpolgármester
"Büszke vagyok mindenkire, aki most itt van, hogy meg tudtuk alkotni a jelet, és ki tudtunk állni ismét a tanárainkért. Amire mindenkit szeretnék megkérni, hogy október 28-án, 16.30-kor várunk mindenkit a Városháza előtti téren, hiszen egy tüntetést fogunk tartani, kiállunk magunkért és tanárainkért."
A Nagy Lajos Gimnázium tanárai és diákjai - több mint 150-en - reggel 8-kor vonultak fel az iskola sportpályáján.
"A tanároknak szükségük van rátok ahhoz, hogy rendesen és hatékonyan sztrájkolhassanak."
Mindannyian sötét színű vagy fekete ruhába öltöztek, így fejezték ki szolidaritásukat, és hívták fel a figyelmet az oktatási rendszer gyalázatos helyzetére. Itt is elhangzott a Pál utcai fiúk ikonikus dala.
"Véssük ide ma fel, hogy megmarad ez a hely, vagy egyszer belehalunk."
Majd transzparensekkel, plakátokkal a kezükben élőlánccal vették körbe az iskola épületét, többen könnyeikkel küszködve meneteltek a hosszú sorban. A Nagy Lajos Gimnázium tantestületéből 24-en csatlakoztak az országos sztrájkhoz, miközben az elégséges szolgáltatásnak eleget tettek. Azt mondják, ez már rég nem csak a pénzről szól, a tanárhiány, a központosítás, a túlterheltség, az elavult tananyag, a szólásszabadság korlátozása és a társadalmi megbecsülés hiánya a fő probléma.
Simonné Baranyai Zsuzsanna - matematika-fizika szakos tanár, Nagy Lajos Gimnázium
"Pedagógusok, szülők, diákok az oktatás jövőjéért harcolunk, ami igazából az ország jövője is, mert az ország jövője az iskolapadban dől el. Ha nem jó az oktatási rendszer, nem lehet versenyképes fiatalokat nevelni."
Megformázták a körbe foglalt felkiáltójelet a sportpályán, és az esemény végeztével még sokáig együtt maradtak a résztvevők beszélgetni. A szervezők szerint óriási siker volt a megmozdulás, a diákok is látják már, hogy a tömegnek mekkora ereje van. Most kezdik érezni, hogy a tanárokról kialakult negatív kép végre változik a köztudatban.