Hírek

A nagy reszelés

2018. október 04., 14:42

Sárváron a TDK csoporthoz tartozó Epcos Kft.  és a Barabás György Műszaki Szakközépiskola és Szakiskola közös szervezésében új rekord született. A kis szakik nagy napján felállították a leghoszabb időn át tartó reszelés országos rekordját.

A nagy reszelés

Szorgalmasan reszelnek a diákok Sárváron. Összesen 448-an vettek részt a Barabás-iskola és az Epcos Kft. által kezdeményezett rekordkísérletben.

Kondora István- polgármester, Sárvár
„Az ötven éves város mellett, a Barabás iskola is most ünnepli az ötvenedik év folyamát. Ötven évvel ezelőtt hatvankilencben épült meg ez az épületegyüttes , illetve az első épületkezdeményezés, és hát a sárvári szakképzés azóta valóban nagyon jó minőségű embereket képzett.”

Az egész várost megmozgatta az esemény, diákok, felnőttek, gyerekek egyaránt részt vettek a reggel 9-től délután 5 óráig tartó hivatalos rekordkísérletben. A lelkes résztvevők összesen 480 percen át reszeltek szakemberek irányítása mellett.

Nyul Gábor- műszaki szakképzési vezető, Epcos Elektornikai Alkatrész Kft.
„Igazából egy kicsit előkészítettük a történetet,  egy 10cmX10cm-es lemezből kell kireszelni egy levelet, amit kikönnyítettünk, hogy a  hetedikes, nyolcadikos , hatodikos diákoknak egyszerűbb dolguk legyen. Így is azért maga a reszelés, az, hogy maga a levél kiessen a formából az ilyen 20-25 perc kell, hogy legyen.”

Ezt követően a monogramokkal ellátott fém leveleket mindenki saját kezűleg akasztotta az iskola elött felállított rekordfára. A programba az ovisok is bekapcsolódtak, Nádasdy-vár hídján  egy időben 39-en almát reszeltek, majd játékos vetélkedőkön vettek részt.

Takács Balázs- ügyvezető igazgató, EPCOS
“Fontos nekünk az, hogy a fiatalokkal megismertessük a műszaki szakmát, a műszaki pályát, annak a kihívásait és annak a lehetőségeit, és buzdítsuk őket arra, hogy természetesen mindenkinek az egyéni tehetségétől és szorgalmától függően, valamilyen karrier és szakmai utat tudjon bejárni.”

A rekordkísérlet célja, hogy felhívják figyelmet a szakképzés, a technikusképzés fontosságára, és arra is, hogy  érdemes szakmát tanulni.